۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

بهبودی ۶۲۰ هزار و ۷۶۳ بیمار مبتلا به کرونا در فارس از ابتدای شیوع تاکنون

تاریخ انتشارشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه، بیست و یکم خرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد.
بهبودی ۶۲۰ هزار و ۷۶۳ بیمار مبتلا به کرونا در فارس از ابتدای شیوع تاکنون
به گزارش حافظ خبر،  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۵۳ هزار و ۷۹۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۸ هزار و ۹۴۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۶۴ هزار و ۶۰۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۸۳۹ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۹ هزار و ۱۹۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۱ هزار و ۱۰۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۹۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۰ هزار و ۷۶۳ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۸۷ هزار و ۴۲۶ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۹ هزار و ۲۸۰ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۵ هزار و ۷۵۷ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۴۲ هزار و ۳۸۹ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۶۵۲
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما