۰
plusresetminus
نمایشگاه های بین المللی فارس:

تصویب قوانین لازم؛ راه نجات نمایشگاه ها از آشفتگی است

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۴
مهندس فرهادی در جمع مدیران عامل شرکت های  نمایشگاه های بین المللی کشور ، ضمن تشریح وضعیت فعلی این صنعت در سطح کشور گفت: مشکلات جاری صنعت نمایشگاهی کشور و مصادیق آن طوری است که می توان یک طومار تهیه کرد.
تصویب قوانین لازم؛ راه نجات نمایشگاه ها از آشفتگی است
به گزارش حافظ خبر، مدیر عامل شرکت نمایشگا های بین المللی فارس افزود:  مشکلات ساختاری زیادی در صنعت نمایشگاهی کشور وجود دارد  و تا این مشکلات مرتفع نشود،امیدی به تحقق اهداف بلند مدت و به فعلیت رساندن ظرفیت های موجود وجود ندارد.

 وی بیان کرد: گام اول این است که شرکت های نمایشگاه های بین المللی کشور صاحب یک ساختار سازمانی و حقوقی واحد شوند ، تا ازعملکرد های جزیره ای و دخالت های نابجا پیشگیری شود . 

 فرهادی ادامه داد: گام دوم این است که با توجه به ماهیت خصوصی و غیر دولتی شرکت های نمایشگاه های بین المللی ، دولت دست از تصدی گری برداشته و صرفاً در حوزه تبیین سیاست های کلان و حاکمیتی ایفای نقش کند.
مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس اضافه کرد: برای رسیدن به این اهداف، لازم است که نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با تدوین قوانین لازم چارچوب ها را تعیین و از تشتت و آشفتگی حاکم بر وضعیت فعلی نمایشگاه ها پیشگیری و امور نمایشگاهی را ساماندهی کنند. 
 فرهادی گفت: لازمه پیگیری همه ی موارد گفته شده حفظ و تقویت تشکل صنفی توانمند، آگاه و با پشتوانه می باشد.

 همایش صنعت نمایشگاهی با شعار تاکید بر ارزش غیرقابل جایگزین نمایشگاه‌ها و رویداد‌های تجاری رو در رو در رشد و بهبود اقتصاد جهان و نقش نمایشگاه‌ها در بهبود اقتصاد، برگزار شد.
 
در این همایش مدیران عامل مراکز نمایشگاه های بین المللی کشور، آقای پیمان پاک رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، آقای رازدار مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران و جمعی از تشکل‌های صنعت نمایشگاهی پیشکسوتان و فعالان نمایشگاهی، انجمن صنفی کارفرمایی غرفه سازان و انجمن نمایشگاه‌ها و رویداد‌های خارجی حضور داشتند.
کد مطلب : ۲۵۶۸۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما