معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس:

پاسخگو نبودن ظرفیت گردشگری و تخریب طبیعت زیبای فارس در روزهای تعطیل رسمی از عوارض تعطیلی اماکن گردشگری و زیارتی است

25 خرداد 1401 ساعت 21:47

گزارشگر : منیره خسروبیگ

محمد فرخ زاده با بیان اینکه میراث فرهنگی باید به وظیفه نظارت بر اماکن گردشگری استان در ایام تعطیل عمل کرده و هماهنگی‌های لازم را با دستگاههای مسئول به عمل آورد، بیان کرد: از عوارض تعطیلی اماکن گردشگری و زیارتی در مناسبت های رسمی، پاسخگو نبودن ظرفیت شهرستانها و روستاهای هدف گردشگری و تخریب طبیعت زیبای فارس است.


به گزارش حافظ خبر، به اعتقاد معاون گردشگری استانداری فارس، در روزهای تعطیل زمانی که ورودی اماکن تاریخی و فرهنگی و گردشگری به روی مردم بسته می شود عده زیادی در مناسبت‌ها  فعالیت خاصی ندارند و یا اصلاً برنامه خودشان در شهر برگزار نمی‌شود و این می‌شود، سیل عظیمی از مردم به سمت طبیعت روانه می‌شوند که سبب تخریب های جبران ناپذیری در عرصه‌های طبیعی می‌شود.

فرخ‌زاده به تجربه سایر کشورها در این زمینه اشاره کرد و افزود: در بعضی کشورها برای اماکن گردشگری ویژه و برند قرعه کشی برگزار و در صورت برنده شدن، زمان و تعداد نفرات ثبت نامی از سوی متولیان برای روزها و زمان های مشخصی تعیین می‌شود که این افراد می‌توانند  با پرداخت هزینه از این اماکن بازدید می‌کند.

معاون استاندار فارس با اشاره به وضعیت نامناسب و عجیب در استفاده از طبیعت بکر و خدادادی به همراه تخریب گسترده از جمله آتش زدن، رها کردن پسماند و...   تصریح کرد: ما در مقابل مردم و نسل آینده مسئولیم و باید با راهکارهایی از جمله برنامه ریزی برای بازدید مردم از اماکن گردشگری شهرها، از هجوم به طبیعت جلوگیری کنیم.


کد مطلب: 25689

آدرس مطلب: https://www.hafezkhabar.ir/news/25689/پاسخگو-نبودن-ظرفیت-گردشگری-تخریب-طبیعت-زیبای-فارس-روزهای-تعطیل-رسمی-عوارض-تعطیلی-اماکن-زیارتی

حافظ خبر
  https://www.hafezkhabar.ir