۱
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

وضعیت وخیم ۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در فارس

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز پنج شنبه، بیست و ششم خرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد.
وضعیت وخیم ۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در فارس
به گزارش حافظ خبر ، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۵۵ هزار و ۶۲۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۹ هزار و ۶۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۶۵ هزار و ۹۵۴ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۸۷۶ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۹ هزار و ۶۷۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۱ هزار و ۱۹۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۹۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۰ هزار و ۸۷۱ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۸۹ هزار و ۹۲۰ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۹ هزار و ۹۰۵ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۶ هزار و ۶۰۶ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۴۳ هزار و ۴۰۹ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۶۹۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما