۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

بستری ۱۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان های فارس

تاریخ انتشارشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۵
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه، بیست و هشتم خرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد.
بستری ۱۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان های فارس
به گزارش حافظ خبر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۵۶ هزار و ۱۲۱ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۹ هزار و ۱۰۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۶۶ هزار و ۳۲۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۸۸۸ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۹ هزار و ۷۹۸ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۱ هزار و ۲۲۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۸۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۰ هزار و ۹۰۷ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۹۰ هزار و ۳۶۸ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۰ هزار و یازده دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۶ هزار و ۷۷۴ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۴۳ هزار و ۵۸۳ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۷۰۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما