شهرداری شیراز :

امضای تفاهم‌نامه بهره‌برداری از اتوبوس‌های دو طبقه گردشگری در شیراز

29 خرداد 1401 ساعت 10:43

گزارشگر : منیره خسروبیگ

با امضای تفاهم‌نامه بهره‌برداری از اتوبوس‌های دو طبقه گردشگری، این شیوه جدید گردشگری تا نوروز سال ۱۴۰۲ در شیراز به‌ بهره‌برداری می‌رسد.


به گزارش حافظ خبر،  طی جلسه‌ای با حضور سیداحسان اصنافی شهردار شیراز، مهدی نصیری قرقانی رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز، هادی شه‌دوست شیرازی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز و سرمایه‌گذار و مدیر عامل شرکت گشت‌ و گذار آسان کیش تفاهم‌نامه بهره‌برداری از اتوبوس‌های دوطبقه گردشگری در شیراز به امضا رسید. 

هادی شه‌دوست شیرازی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز در این جلسه با تصریح بر محدودیت‌های ترافیکی به‌ویژه در ایام خاص و ضرورت تسهیل دسترسی گردشگر به اماکن زیارتی و گردشگری بیان کرد: باید یک شیوه جدید حمل‌ونقل ایجاد و ظرفیت حمل‌ونقل فعلی افزایش یابد.

وی تصریح کرد: ما به عنوان اولین کلانشهر و شهری که زیرساخت‌های زیارتی و سیاحت را لازم دارد، باید به ظرفیت‌های جدید حمل‌ونقل ورود کنیم که اتوبوس گردشگری متناسب با اقلیم هوایی شیراز یکی از ظرفیت‌های حمل‌ونقل است و در آینده متناسب با شرایط به سمت ظرفیت‌های دیگر نیز خواهیم رفت.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: شهرداری شيراز برای ایجاد این شیوه جدید حمل‌ونقل، تعامل مستمر و چندجانبه‌ای در حوزه‌های معاونت اقتصادی و مالی، حمل‌ونقل و ترافیک و فرهنگی و رایزنی با وزارت گردشگری و  سرمایه‌گذاری بخش خصوصی داشته است.

محمد حسین‌پور مدیر شرکت گشت‌وگذار آسان کیش نیز  گفت: ارائه شیوه حمل‌ونقل گردشگری، حجم بالای ترافیک کاهش‌ می‌یابد و نیاز مسافر به پارکینگ کم می‌شود که این طرح تجارب موفقی در جزیره کیش به اثبات رسانیده است.

وی بیان کرد: بعد از عقد قرارداد در وهله نخست، سفارش اتوبوس‌‌های  دوطبقه گردشگری مورد نیاز را مطابق استانداردهای جهانی درصورت فراهم بودن زیرساخت‌های لازم انجام خواهیم داد و امید است با تکمیل داده‌ها و نقشه زیرساخت‌ها، این شیوه جدید حمل‌ونقل را تا نوروز ۱۴۰۲ در شیراز به بهره‌برداری برسانیم.

بنابراین گزارش؛ با بهره‌برداری از اتوبوس دوطبقه گردشگری، ایجاد شغل‌های مرتبط و دارابودن سیستم خط واحد گردشگری، فروش بلیط از طریق آنلاین و اپلیکیشن، راهنمای دیجیتال چند زبانه و راهنمای حرفه‌ای و متخصص، حق انتخاب فضای گردشگری و مدت زمان استفاده از آن خصوصا در اماکن مذهبی، بسته‌های پذیرایی و نظایر آن ازجمله خدمات اتوبوس‌های دوطبقه گردشگری هستند.


کد مطلب: 25708

آدرس مطلب: https://www.hafezkhabar.ir/news/25708/امضای-تفاهم-نامه-بهره-برداری-اتوبوس-های-دو-طبقه-گردشگری-شیراز

حافظ خبر
  https://www.hafezkhabar.ir