معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس:

عزم مراکز اقامتی استان در بهبود چرخه بازیافت و ایجاد اشتغال پایدار

1 تير 1401 ساعت 8:14

گزارشگر : منیره خسروبیگ

محمد فرخ زاده در حاشیه بازدید از مجموعه کارگاه‌های مدیریت پسماند و بازیافت عنوان کرد: در این کارگاه ها که با مدیریت آقای احسان نیا اداره می‌شود، بر خلاف عرف جامعه افراد دارای سابقه سوء پیشینه پس از بهبودی و افراد تحت پوشش مراکز حمایتی استخدام می‌شوند.


یه گزارش حافظ خبر، محمد فرخ زاده در حاشیه بازدید از مجموعه کارگاه‌های مدیریت پسماند و بازیافت گفت: در این کارگاه ها که با مدیریت آقای احسان نیا اداره می‌شود، بر خلاف عرف جامعه افراد دارای سابقه سوء پیشینه پس از بهبودی و افراد تحت پوشش مراکز حمایتی استخدام می‌شوند و نیاز است همه دستگاهها و سازمانها از این اقدام مبتکرانه در جهت حمایت از اقشار آسیب پذیر حمایت کنند.

وی افزود: تعدادی از این افراد با حقوق مناسب و به یمن اشتغال در این کارگاه ها به آغوش خانواده بازگشتند یا اینکه خانواده جدید تشکیل داده اند.

معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس درباره هدف خود از این بازدید عنوان کرد:  در شیراز و شهرستان‌ های استان فارس، مراکز بوم گردی، هتل و اقامتگاه‌های سنتی و... فعال است که طبق شاخص های ایزو ۱۴۰۰۱ برای  استاندارد بودن نظام مدیریت زیست محیطی، نسبت به آلاینده‌ها، پسماند و بازیافت در مبدأ و مقصد باید اقداماتی انجام دهند.

وی گفت: همکاری و تفاهم مدیریت تأسیسات گردشگری با مدیریت کارخانجات مدیریت پسماند باعث ایجاد چرخه صحیح سلامت با تفکیک زباله در مبدأ و بازيافت پسماند می تواند درآمدزایی و در نهایت ارتقا رتبه استانداردهای زیست محیطی را کسب و به استاندارد جهانی نزدیک شوند.

فرخ‌زاده همچنین یادآور شد این روش مراکز اقامتی را از مرکز هزینه به مرکز درآمد تبدیل و نرخ بهره وری و ارتقاء مولفه های سلامتی و فعال سازی چرخه اشتغال مولد را تسهیل خواهد کرد.


کد مطلب: 25724

آدرس مطلب: https://www.hafezkhabar.ir/news/25724/عزم-مراکز-اقامتی-استان-بهبود-چرخه-بازیافت-ایجاد-اشتغال-پایدار

حافظ خبر
  https://www.hafezkhabar.ir