۰
plusresetminus
نشست مجموعه استانداری فارس با وزیر آموزش و پرورش:

هم افزایی با وزارت آموزش و پرورش با کارکردهای زیارت و کارآفرینی گردشگری گامی موثر در جهت ارتقا سطح آگاهی نسل آینده

تاریخ انتشارجمعه ۳ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷
معاون گردشگری و زیارت استانداری فارس در این نشست با اشاره به پایان نامه وزیر محترم در حوزه گردشگری ابراز امیدواری کرد با هم افزایی و همکاری وزارت آموزش و پرورش و حوزه اقدامات دانش بنیان، آموزش فراگیر و کارآفرینی گردشگری بتوان گام های موثری در جهت ارتقا سطح آگاهی مردم و نسل آینده برداشت. 
هم افزایی با وزارت آموزش و پرورش با کارکردهای زیارت و کارآفرینی گردشگری گامی موثر در جهت ارتقا سطح آگاهی نسل آینده
به گزارش حافظ خبر، فرخ زاده از تجربه خود در ارائه چند طرح ملی در حوزه آموزش عمومی گفت و خاطر نشان کرد طرح شهر فرزانگان شاهکاری در آموزش مهارت‌های شهروندی در شیراز بود، طرح مسجدمحوری و تدوین کتب آموزشی نجوم و مشارکت در اتمام موزه منطقه ای علم و فناوری و مرکز رشد و همچنین بزرگترین مسابقه کتاب کشور باعث شد سرانه مطالعه عمومی چند هزار ساعت افزایش و تغییر قابل توجهی در سطح معلومات دانش آموزان در حوزه فرهنگ عمومی و اصول شهروندی و دینی ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه تحقق اقتصاد بدون نفت با مهارت افزایی و کارآفرینی در حوزه گردشگری و زیارت امکان پذیر است، خاطرنشان کرد، طبق آمارها ایجاد یک شغل در صنعت گردشگری یک بیستم ایجاد یک شغل در حوزه صنعتی هزینه دارد.

معاون امور زیارت استانداری مشارکت آموزش و پرورش در ایجاد زائرشهر برای معلمان و دانش‌آموزان سراسر کشور در شیراز و طرح آموزش پنجاه هزار خادم افتخاری را طرح هایی برای انس بیشتر نسل آینده با ائمه اطهار علیهم السلام عنوان کرد. 

وی تدوین کتب آموزشی مکمل دروس مدرسه در حوزه هایی چون معرفی بزرگان و مفاخر تاریخی، اماکن زیارتی شاخص و جاذبه های گردشگری، مفاهیم اقتصادی و حقوقی، آموزش کارآفرینی و اصول کسب و کار و آموزش دانش آموزان در ثبت تاریخ شفاهی کشور را گام‌های موثری در جهت مهارت آموزی، تقویت هویت ملی و هویت دینی نسل آینده برشمرد. 

وی با ابراز نگرانی از کمرنگ شدن ابعاد اخلاقی در نسل جدید، طرح ملی حافظ خوانی و سعدی خوانی بعد از قرآن کریم را در ارتقا سطح ادب و اخلاق دانش آموزان بسیار موثر دانست و افزود وارد کردن اینگونه موضوعات به عنوان آموزش های مکمل مدرسه نقش بسزایی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در نسل آینده خواهد داشت.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۷۴۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما