۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

انجام حدود ۲ میلیون و ۱۶۰ هزار تست تشخیصی کرونا در فارس از ابتدای شیوع تاکنون

تاریخ انتشارچهارشنبه ۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز چهارشنبه، هشتم تیر ۱۴۰۱، اعلام کرد.
انجام حدود ۲ میلیون و ۱۶۰ هزار تست تشخیصی کرونا در فارس از ابتدای شیوع تاکنون
به گزارش حافظ خبر، به نقل از عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۵۹ هزار و ۷۰۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۹ هزار و ۴۹۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۶۸ هزار و ۸۰۴ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۸ هزار و ۴۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۹۰ هزار و ۸۹۸ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۱ هزار و ۴۴۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۸۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، پنج بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جانباختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۱ هزار و ۲۰۳ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۹۳ هزار و ۸۵۹ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۰ هزار و ۸۷۴ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۷ هزار و ۹۶۶ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۴۵ هزار و ۱۹ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۷۹۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما