۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

شمار مبتلایان به کرونا در فارس به ۶۳۰ هزار و ۷۵۶ نفر رسیده است

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۹ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز یکشنبه، نوزدهم تیر ۱۴۰۱، اعلام کرد. 
شمار مبتلایان به کرونا در فارس به ۶۳۰ هزار و ۷۵۶ نفر رسیده است
به گزارش حافظ خبر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۶۴ هزار و ۳۲۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۳۰ هزار و ۷۵۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۷۱ هزار و ۷۲۰ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۸ هزار و ۶۳۶ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۹۲ هزار و ۶۰۲ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۲ هزار و ۱۲۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۵۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۱ هزار و ۷۱۳ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۱۰۷ هزار و ۱۸۴ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۱ هزار و ۶۹۸ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۸ هزار و ۹۸۹ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۴۶ هزار و ۶۸۴ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۸۴۷
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما