۰
plusresetminus
معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس:

افزایش چشمگیر ورود گردشگران خارجی سلامت در استان فارس

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸
با توجه به قابلیت ها و زمینه های قابل توجه حوزه سلامت، با اتخاذ تدابیر لازم و مدیریت منسجم، اهداف و برنامه های پیش رو بنحو مقتضی محقق شد و منجر به افزایش میانگین ۴۰۰ درصدی ورود گردشگران حوزه سلامت شد.
افزایش چشمگیر ورود گردشگران خارجی سلامت در استان فارس
به گزارش حافظ خبر، فرخ زاده ؛ معاون هماهنگی امور زائرین استانداری فارس در جلسه شورای عالی گردشگری سلامت استان گفت: با توجه به قابلیت ها و زمینه های قابل توجه حوزه سلامت، با اتخاذ تدابیر لازم و مدیریت منسجم، اهداف و برنامه های پیش رو بنحو مقتضی محقق شد و منجر به افزایش میانگین ۴۰۰ درصدی ورود گردشگران حوزه سلامت شد که نشان می دهد نتیجه اقدامات مثبت و موثر بوده است.

رییس شورای عالی توسعه گردشگری استان فارس اضافه کرد:یکی از راهبرد های اعلام شده توسط مدیریت استان برنامه ریزی در حوزه سلامت بر سه محور اقدامات پیشگیرانه، حوزه درمان و بخش صنعت زیر بنایی پزشکی قرار گرفته است و ضرورت دارد بر مبنای راهبرد معین، به اهداف توسعه گردشگری سلامت جامه عمل بپوشانیم.

 در این جلسه نماینده اداره کل اطلاعات استان نیز تحلیلی از آخرین وضعیت گردشگری سلامت ارایه نمودند که در مباحث مقایسه ای در سطح کشور و‌ کشورهای همسایه رویکرد مطلوبی در همکاری و افزایش تعداد گردشگران خارجی نشان گذاری شده بود.

معاون استاندار با بیان اینکه سودآوری و درآمد بسیار خوب گیاهان دارویی می تواند جایگزین خوبی برای کشت های آب بر باشد افزود می توان از این ظرفیت به عنوان راهی برای رشد اقتصادی منحصر به فرد و ایجاد اشتغال پایدار با درآمد ارزی بهره برد. به همین دلیل توسعه کشت گیاهان دارویی در استان به عنوان یکی از مبانی توسعه و اولویت‌هاست. در حال حاضر سطح زیر کشت و الگوی کاشت در مراحل اولیه بوده و انتظار این است با همت سازمان جهاد کشاورزی و همکاری محیط زیست، منابع طبیعی، سازمان صنعت معدن و تجارت و شهرکهای صنعتی و توان ارزشمند بخش خصوصی یک اقدام همه جانبه انجام پذیرد.

علاوه بر بیمه رفع مشکل ارزی در ترمینال های داخلی و خارجی برای گردشگران خارجی از دیگر موضوعات مطروحه بود که رییس شورای هماهنگی بانک های استان قول مرتفع کردن آن تا پایان هفته را اعلام کردند.

فرخ زاده بر ضرورت و جدیت آموزش های لازم مختص تسهیل گران حوزه سلامت تاکید کرد و افزود: مدیریت کارآمد و علمی در زمینه گردشگری سلامت نیازمند ارایه آموزش های تخصصی برای تسهیل گران سلامت و عوامل شاغل نظامی و غیر نظامی در زمینه اصول و آداب تشریفات، زبان خارجه و پروتکل های فرودگاهی در راستای تحقق و پیشبرد اهداف عالی گردشگری سلامت است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۸۹۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما