۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

بستری ۱۰۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در فارس

تاریخ انتشاريکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۳
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز یکشنبه، نهم مرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد.
بستری ۱۰۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در فارس
به گزارش حافظ خبر، به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۸۷ هزار و ۹۷۵ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۴۱ هزار و ۴۸۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۸۴ هزار و ۸۹۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۳ هزار و ۶۲۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۰۳ هزار و ۸۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۷ هزار و ۸۶۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۰۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۶۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۴۸ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۸ هزار و ۷۱۸ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۱۸۵ هزار و ۵۱۲ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۵ هزار و ۳۰۶ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۲ هزار و ۳۲۰ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۵۷ هزار و ۱۳ دُز نوبت سوم و ۷۰ هزار و ۸۷۳ دُز یادآور واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۹۶۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما