۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

ثبت ۷ مورد فوتی کرونا در فارس از ابتدای هفته جاری

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۲
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز سه شنبه، یازدهم مرداد ۱۴۰۱ اعلام کرد.
ثبت ۷ مورد فوتی کرونا در فارس از ابتدای هفته جاری
به گزارش حافظ خبر، به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۹۱ هزار و ۵۰۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۴۳ هزار و ۶۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۸۶ هزار و ۶۴۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۴ هزار و ۳۷۷ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۰۴ هزار و ۸۵۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۸ هزار و ۶۸۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۸۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۴۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۳ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۵۴ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۳۰ هزار و ۵۰۹ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۱۹۲ هزار و ۴۵۰ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۵ هزار و ۷۹۸ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۲ هزار و ۶۷۴ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۵۸ هزار و ۶ دُز نوبت سوم و ۷۵ هزار و ۹۷۲ دُز یادآور واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۹۷۵
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما