۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

شمار جانباختگان کروناویروس در فارس به ۸۰۶۰ نفر رسید

با ثبت ۴ فوتی جدید
تاریخ انتشارشنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه، پانزدهم مرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد.
شمار جانباختگان کروناویروس در فارس به ۸۰۶۰ نفر رسید
به گزارش حافظ خبر، به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۹۵ هزار و ۸۴۱ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۴۵ هزار و ۱۱۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۸۹ هزار و ۲۰۴ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۵ هزار و ۴۰۹ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۰۶ هزار و ۶۳۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۹ هزار و ۷۰۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۷۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۶۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۷۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۴ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۶۰ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۳۲ هزار و ۹۷۸ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۰۴ هزار و ۶۳ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۶ هزار و ۵۴۱ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۳ هزار و ۳۴۲ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۵۹ هزار و ۵۵۸ دُز نوبت سوم و ۸۴ هزار و ۶۲۲ دُز یادآور واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۰۰۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما