۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

بستری ۴۶۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان های فارس

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۲
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز یکشنبه،شانزدهم مرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد.
بستری ۴۶۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان های فارس
به گزارش حافظ خبر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۹۶ هزار و ۸۰۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۴۵ هزار و ۵۱۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۸۹ هزار و ۸۱۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۵ هزار و ۶۵۷ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۰۶ هزار و ۹۸۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۹ هزار و ۸۶۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۹۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۶۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۲ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۶۲ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۳۳ هزار و ۷۰۱ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۰۷ هزار و ۲۴۸ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۶ هزار و ۷۷۱ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۳ هزار و ۵۲۰ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۵۹ هزار و ۹۵۸ دُز نوبت سوم و ۸۶ هزار و ۹۹۹ دُز یادآور واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۰۰۳
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما