۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

۵۰۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان های فارس بستری هستند

تاریخ انتشارجمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز جمعه، بیست و یکم مرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد. 
۵۰۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان های فارس بستری هستند
به گزارش حافظ خبر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۰۲ هزار و ۵۹۵ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۴۸ هزار و ۲۷۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۹۳ هزار و ۲۹ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۶ هزار و ۹۷۸ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۰۹ هزار و ۵۶۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۱ هزار و ۳۰۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۹۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۵۰۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۷۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۳ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۷۴ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۳۷ هزار و ۵ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۱۵ هزار و ۲۶۲ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۷ هزار و ۵۳۸ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۴ هزار و ۱۲۲ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۶۱ هزار و ۱۵۸ دُز نوبت سوم و ۹۲ هزار و ۴۴۴ دُز یادآور واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۰۱۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما