دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

۲ شهرستان فارس در وضعیت قرمز و ۱۲ شهرستان در وضعیت نارنجی کرونایی است

22 مرداد 1401 ساعت 15:39

گزارشگر : منیره خسروبیگ

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به اعلام آخرین رنگبندی وضعیت کرونا در فارس، دو شهرستان گراش و سرچهان را در وضعیت قرمز اعلام کرد.


به گزارش حافظ خبر، سید وحید حسینی با اعلام اینکه ۱۲ شهرستان آباده، اقلید، خرم بید، ممسنی، خرامه، سروستان، استهبان، جهرم، جویم، خنج، اوز و لارستان در وضعیت نارنجی کرونایی است، افزود: دیگر شهرستان های فارس از جمله شیراز نیز در وضعیت زرد بوده و بر اساس آخرین اعلام رنگبندی کرونا، در حال حاضر هیچ شهرستانی در فارس وضعیت آبی ندارد.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز راهکار موثر در شرایط کنونی، افزایش مشارکت مردم در دریافت به موقع واکسن کرونا است که در کنار رعایت شیوه نامه های بهداشتی، می تواند از سلامت تمامی افراد جامعه در برابر این بیماری محافظت کند.

سید وحید حسینی رعایت موارد یاد شده را یک مسوولیت اجتماعی دانست که باید مورد توجه قرار گیرد و اظهار کرد: سلامت تمامی افراد جامعه همچون حلقه های یک زنجیر به یکدیگر وابسته بود و هرگونه بی توجهی فردی، می تواند تهدیدی برای تمامی جامعه باشد.

او با اشاره به گذشت بیش از ۳۰ ماه از شیوع کرونا در دنیا گفت: یافته های علمی در سراسر دنیا طی این همه گیری اکنون دست اندرکاران حوزه سلامت را به این یقین رسانده است که واکسیناسیون کرونا می تواند نقش اساسی در کاهش پیامدهای این بیماری و پیشگیری از مرگ و میر مبتلایان داشته باشد.

مسئول ارشد حوزه سلامت فارس با اشاره به آمادگی پایگاه های واکسیناسیون فارس برای تزریق انواع واکسن و اعلام روزانه ساعت فعالیت مراکز در پایگاه خبری دانشگاه به نشانی اینترنتی www.sums.ac.ir، از تمامی افراد بالای ۱۸ سال استان دعوت کرد تا نسبت به دریافت دز سوم و یادآور واکسن اقدام کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین توجه خانواده ها نسبت به واکسیناسیون فرزندان را یک ضرورت خواند و گفت: با توجه به نزدیک شدن به ماه شهریور و پایان تعطیلات تابستانی دانش آموزان، توجه پدر و مادرها نسبت به دریافت به موقع واکسن فرزندان و افزایش ایمنی آنان در برابر کرونا تا پیش از آغاز سال تحصیلی جدید، یک ضرورت در شرایط کنونی است.

 حسینی با استناد به آمارهای واکسیناسیون کرونا در جمعیت تحت پوشش استان بر اساس دزهای مختلف، بر اهمیت گسترش پوشش جمعیت واکسینه شده در دز سوم و دز یادآور واکسن به عنوان یک ضرورت در شرایط کنونی تاکید کرد و از مردم فارس خواست تا همچون همیشه، در این زمینه نیز هوشمندانه اقدام کرده و از سلامت خود و دیگران در برابر این بیماری مراقبت کنند.
 


کد مطلب: 26023

آدرس مطلب: https://www.hafezkhabar.ir/news/26023/۲-شهرستان-فارس-وضعیت-قرمز-۱۲-نارنجی-کرونایی

حافظ خبر
  https://www.hafezkhabar.ir