۰
plusresetminus
فرمانداری شیراز:

آمادگی فرمانداری برای تامین مسائل رفاهی خبرنگاران

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۸
فرماندار شیراز در نشست خبری که با حضور خبرنگاران برگزار شد ،گفت : فرمانداری شیراز برای تامین مسائل رفاهی خبرنگاران آمادگی خود را اعلام می کند.
آمادگی فرمانداری برای تامین مسائل رفاهی خبرنگاران
به گزارش حافظ خبر،  لطف الله شیبانی ضمن تبریک روز خبرنگار افزود : خبرنگاری، مصداق جهاد تبیین است و این حرفه مستقیما با روح و روان مردم و جامعه مرتبط است و از مشاغل سخت است.
فرماندار شهرستان شیراز افزود: این حرفه در معرض برخی مسائل قرار دارد و باید مراقب گناهان زبانی در این حوزه بود و خبرنگاران باید در رسالت خود مراقب تقوای خود و حق الناس باشند و خبرنگار نباید دنیای دیگری را به آخرت خود ترجیح دهد.
وی با اشاره به توزیع اعتبارات شهرستان شیراز بیان کرد: اعتبارات عمرانی شهرستان شیراز با این وسعت و برخورداری از ۵۰ درصد جمعیت استان فارس، در سال ۱۴۰۰ حدود ۳۴۵ میلیارد تومان بوده اما امسال به دلیل مشکلات بودجه ای و حذف برخی از سرفصل ها در قانون بودجه حدود یکصد میلیارد تومان کاهش یافته است.
شیبانی با بیان اینکه مبحث اشتغال از موارد مهم شهرستان است ، ادامه داد : اولین دغدغه ماست و سرمایه گذاری بر اشتغال تاثیر فراوانی دارد ، که جذب سرمایه گذار بخش خصوصی در اولویت فرمانداری شیراز قرار دارد.
وی ادامه داد: بر کمربندی جنوب شرقی شیراز، آزادراه ها و بزرگراه ها، کمربندی شرقی شیراز و ... کار اساسی انجام نشده و آزادراه شیراز-بوشهر، تامین آب شرب و ... مشکلات دیگری هستند که با آنها مواجه هستیم و در برخی موارد شیراز را می توان غیرقابل برخوردارترین شهرستان استان دانست و روستاهایی در حریم شیراز داریم که مردم در آنها از مشکلات زیرساختی رنج می برند.
فرماندار شیراز تصریح کرد: در نهضت ملی مسکن حدود ۱۳۵ هزار واحد ثبت نام داریم و باید برای آنها مکان یابی زمین شود و ۷۴ هزار واحد در شهر شیراز است و در شیراز بخش اعظم زمین تامین شده است و در صدرا حدود ۱۵ هزار واحد در حال اجراست.شیبانی افزود: معتادان متجاهر از اصلی ترین مشکلات شیراز است و ظرفیت مراکز ماده ۱۶ تقریبا تکمیل است و تا آخر شهریور باید تکلیف معتادان متجاهر در کلانشهر شیراز مشخص شود و در خصوص متکدیان، حضور اتباع بیگانه غیرمجاز و ... نیز اقدامات لازم به انجام برسد.
وی اضافه کرد: فرمانداری شیراز برای مسائل رفاهی خبرنگاران آمادگی خود را اعلام می دارد.
فرماندار شیراز گفت: طرح هادی روستاهای شهرستان بازنگری شده و خارج از محدوده تعیین شده اجازه ساخت و ساز داده نمی شود البته فرمانداری موضعی درباره الحاق و یا عدم الحاق روستاها تا زمانی که هزینه انشعابات و ... مشکل ساز نشود، ندارد.
وی افزود: به شهرداری شیراز در خصوص تعیین تکلیف سازه های ناایمن موارد لازم اعلام شده است تا این سازه ها مشخص شوند و شهرداری های صدرا، داریون و خان زنیان، موردی در این خصوص اعلام نکرده اند اما شهرداری شیراز لیستی ارائه کرده که استحکام بخشی و یا تخریب آنها دنبال خواهد شد‌شیبانی با اشاره به سیل اخیر عنوان کرد: اتفاق ناگواری در شیراز خوشبختانه نداشته ایم اما خسارت وارده برای جبران خسارات جمع آوری شده است.
وی ادامه داد: برای آبیاری مزارع با فاضلاب جلسه ای با آبفا داشتیم که دستور قضایی برای جمع آوری آن صادر شده است.
شیبانی گفت: با همکاری سپاه فجر فارس یک کمپ در جاده زرقان برای معتادان متجاهر تا ۱۰ روز آینده افتتاح خواهد شد که در بحث معتادان متجاهر شهر شیراز نقش موثری خواهد داشت.
وی با اشاره به کودکان کار بیان کرد: اغلب این کودکان اتباع غیر مجاز هستند و جمع آوری این کودکان با همکاری بهزیستی و مراکز نیکوکاری ظرف چهار ماه طبق تعیین تکلیف استانداری باید جمع آوری شوند.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۰۳۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما