۰
plusresetminus
دانشگاه شیراز :

سومین فراخوان پذیرش مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۱
مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز سومین  فراخوان پذیرش را ویژه تابستان 1401 منتشر کرد.
سومین فراخوان پذیرش مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز
به گزارش حافظ خبر،  سیدآرش حق‌پناه، مدیر مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز ضمن اعلام این خبر، به معرفی مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز پرداخت و توضیح داد: حمایت از شکل‌گیری چرخه ایده تا ثروت یکی از اهداف ایجاد مراکز نوآوری، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری است. مراکز نوآوری به‌عنوان اولین نقش‌آفرینان در اکوسیستم شکل‌گیری و توسعه‌ی شرکت‌های نوپا و دانش‌بنیان، با محوریت حمایت از کارآفرینان و افراد مستعد و خلاق، سعی در پرورش ایده‌های نو و کاربردی با رویکردی ثروت‌آفرین دارند.
وی ادامه داد: دانشگاه شیراز باتوجه به جایگاه و ظرفیت‌های منحصربه‌فرد دانشی خصوصا در حوزه‌ی علوم مهندسی، با چشم‌انداز توسعه‌‌ی نوآوری‌ها در حوزه‌های مختلف علوم مهندسی ازجمله: برق، کامپیوتر، مکانیک، عمران، مواد، معماری، شیمی و مهندسی پزشکی و غیره، باهدف حمایت از افراد مستعد و خلاق، توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان و ارائه خدمات نوآورانه و تخصصی به نهادهای سیاست‌گذاری، دولتی، اقتصادی، صنعتی و فرهنگی، اقدام به ایجاد مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی کرده است.
به‌گفته‌ی حق‌پناه، در مرکز نوآوری تخصصی مهندسی دانشگاه شیراز، سه دسته از افراد: ۱. فرد کارآفرین و صاحب ایده، ۲. تیم همراه با ایده و ۳. فرد متخصص بدون ایده مورد حمایت قرار می‌گیرند که در این راستا، مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز سومین فراخوان پذیرش  تابستان 1401 را منتشر کرده است. 
وی افزود: نکته‌ی مهم در فراخوان تابستان 1401 مرکز نوآوری مهندسی، اولویت جذب و پذیرش ایده‌هایی با محوریت «زنجیره‌ ارزش انرژی خورشیدی» است. کسانی‌که در این حوزه ایده، طرح و یا موضوعی برای پیاده‌سازی داشته باشند، به‌صورت ویژه در مرکز نوآوری مهندسی پذیرش خواهند شد.
مدیر مرکز نوآوری تخصصی مهندسی دانشگاه شیراز گفت: کسانی‌که یک فرد خلاق و دارای ایده در حوزه‌ی علوم مهندسی هستند، یا یک تیم خلاق دارند که نیاز به فضای کار و آزمایشگاه فنی برای ساخت محصول ایده خود دارند، می‌توانند هم‌اکنون از لینک ثبت‌نام آنلاین مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز به‌نشانی https://iec.shirazu.ac.ir/?p=1 اقدام به ثبت‌نام اولیه کنند. آخرین مهلت ثبت‌نام در این فراخوان تا 31 مردادماه خواهد بود.
وی افزود: کارشناسان مرکز بعد از اتمام زمان ثبت‌نام اولیه، ایده ثبت شده‌ی داوطلبان را بررسی می‌کنند و درصورتی‌که شرایط اولیه‌ی پذیرش را کسب کرده باشند برای داوری و ارائه‌ی حضوری طرح و ایده‌ی خود به مرکز نوآوری مهندسی دعوت می‌شوند. همچنین درصورتی‌که افراد در مرکز نوآوری مهندسی دانشگاه شیراز پذیرش شوند، به آن‌ها میز و صندلی در فضای کار اشتراکی داده می‌شود و می‌توانند در کنار فعالیت‌های کارآفرینی خود، در دوره‌های آموزشی که ازسوی مرکز نوآوری برگزار می‌شود با تخفیف ویژه شرکت کنند.
 حق‌پناه خبر داد: یکی از دوره‌های بسیارکاربردی و مفیدی که در این مرکز برگزار خواهد شد، دوره‌ای با عنوان «پیش نوآوری» ویژه‌ی هسته‌های نوپا است و به‌صورت حضوری در محل سالن همایش‌های مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد. دوره‌های مشابه دیگری هم در طول سال و در زمان‌های مختلف برگزار خواهد شد که علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع از این رویدادها و کلاس‌های آموزشی و مهارتی، به سایت مرکز نوآوری دانشگاه شیراز مراجعه، یا با شماره‌ی فضای مجازی مرکز نوآوری مهندسی (09015054517) در تماس باشند. 
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۰۳۸
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما