۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

۵۴۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان های فارس بستری هستند

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز پنجشنبه، بیست و هفتم مرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد.
۵۴۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان های فارس بستری هستند
به گزارش حافظ خبر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۱۰ هزار و ۲۷۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۵۱ هزار و ۸۱۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۹۷ هزار و ۴۰۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۸ هزار و ۷۴۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۱۲ هزار و ۸۶۹ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۳ هزار و ۷۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۱۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۵۴۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۸۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۴ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۹۱ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۳۹ هزار و ۶۴۸ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۳۱ هزار و ۴۶۱ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۸ هزار و ۹۱۴ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۵ هزار و ۳۶۴ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۶۴ هزار و ۵۳ دُز نوبت سوم و ۱۰۳ هزار و ۱۳۰ دُز یادآور واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۰۴۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما