۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

با شناسایی ۴۷۱ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته

تاریخ انتشارجمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۱
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز جمعه، بیست و هشتم مرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد.
با شناسایی ۴۷۱ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته
به گزارش حافظ خبر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۱۱ هزار و ۴۵۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۵۲ هزار و ۲۸۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۹۸ هزار و ۱۱۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۸ هزار و ۹۹۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۱۳ هزار و ۳۴۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۳ هزار و ۲۸۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۰۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۵۵۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۸۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۳ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۹۴ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۰ هزار و ۴۳۲ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۳۴ هزار و ۳۷۰ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۹ هزار و ۱۵۴ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۵ هزار و ۵۶۷ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۶۴ هزار و ۶۳۷ دُز نوبت سوم و ۱۰۵ هزار و دوازده دُز یادآور واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۰۵۸
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما