۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

وضعیت وخیم ۹۶ بیمار مبتلا به کرونا در فارس

تاریخ انتشارشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه، بیست و نهم مرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد.
وضعیت وخیم ۹۶ بیمار مبتلا به کرونا در فارس
به گزارش حافظ خبر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:
از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۱۲ هزار و ۲۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۵۲ هزار و ۵۱۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۹۸ هزار و ۴۸۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۹ هزار و ۱۲۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۱۳ هزار و ۵۳۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۳ هزار و ۳۹۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۹۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۵۶۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۳ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۹۷ نفر رسید.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۰ هزار و ۷۷۷ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۳۴ هزار و ۹۳۴ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۹ هزار و ۱۹۵ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۵ هزار و ۶۱۱ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۶۴ هزار و ۷۲۵ دُز نوبت سوم و ۱۰۵ هزار و ۴۰۳ دُز یادآور واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۰۶۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما