۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

وضعیت وخیم ۵۴ بیمار مبتلا به کرونا در فارس

تاریخ انتشارجمعه ۱۱ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۲
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز جمعه، یازدهم شهریور ۱۴۰۱، اعلام کرد. 
وضعیت وخیم ۵۴ بیمار مبتلا به کرونا در فارس
به گزارش حافظ خبر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۲۴ هزار و ۳۵۵ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۵۶ هزار و ۸۱۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۰۵ هزار و ۷۹۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۱ هزار و ۱۴۱ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۱۸ هزار و ۵۶۲ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۵ هزار و ۶۶۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۸۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۶۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۲۲ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۷ هزار و ۵۸ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۶۳ هزار و ۴۶۰ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۱ هزار و ۹۶۶ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۸ هزار و ۴۱۵ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۰ هزار و ۷۸۹ دُز نوبت سوم و ۱۲۲ هزار و ۲۹۰ دُز یادآور واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۱۵۵
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما