۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

ابتلای ۶۵۷ هزار و ۵۸۵ نفر در فارس به کروناویروس

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۶ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۷
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز چهارشنبه شانزدهم شهریور ۱۴۰۱، اعلام کرد.
ابتلای ۶۵۷ هزار و ۵۸۵ نفر در فارس به کروناویروس
به گزارش حافظ خبر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۲۷ هزار و ۵۴۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۵۷ هزار و ۵۸۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۰۷ هزار و ۸۶۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۱ هزار و ۴۹۶ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۱۹ هزار و ۶۷۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۶ هزار و ۸۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۵۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۲۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده که مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۳۰ نفر رسیده است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۸ هزار و ۳۰۰ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۶۹ هزار و ۹۴۹ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۲ هزار و ۶۴۰ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۹ هزار و ۱۴۴ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۲ هزار و ۳۸۶ دُز نوبت سوم و ۱۲۵ هزار و ۷۷۹ دُز یادآور واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۱۸۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما