۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

۲۳۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان های فارس بستری هستند

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز پنجشنبه، بیست و چهارم شهریور ۱۴۰۱، اعلام کرد.
۲۳۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان های فارس بستری هستند
به گزارش حافظ خبر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۳۱ هزار و ۷۱۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۵۸ هزار و ۴۲۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۱۰ هزار و ۶۵۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۱ هزار و ۹۳۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۲۱ هزار و ۵۳ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۶ هزار و ۴۹۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۳۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۳۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۴۰ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۹ هزار و ۶۰۵ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۷۵ هزار و ۴۹۲ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۳ هزار و ۴۰۶ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۹ هزار و ۹۴۳ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۳ هزار و ۵۰۳ دُز نوبت سوم و ۱۲۸ هزار و ۶۴۰ دُز یادآور واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۲۲۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما