۰
plusresetminus
جمعیت هلال احمر فارس:

خدمت رسانی به بیش از ۲۰ هزار مورد درمانی در دو شهر سامرا و بلد توسط درمانگاه اضطراری جمعیت هلال احمر فارس

تاریخ انتشارشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۳
همزمان با ایام پیاده روی اربعین حسینی جمعيت هلال احمر استان فارس به بیش از ۲۰ هزار مورد درمانی در شهرهای سامرا و بلد خدمات درمانی ارائه کرد.
خدمت رسانی به بیش از ۲۰ هزار مورد درمانی در دو شهر سامرا و بلد توسط درمانگاه اضطراری جمعیت هلال احمر فارس
به گزارش حافظ خبر، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس گفت: این جمعیت با راه اندازی درمانگاه اضطراری و مسئولیت کارگروه درمان دو شهر سامرا و بلد در ایام پیاده روی اربعین حسینی(ع) با حضور ۹۰ نیروی درمانی و امدادی خدمات لازم را به زائرین حضرت سیدالشهدا(ع) ارائه کرد.

او با اشاره به اینکه این درمانگاه از روز ۲۰ شهریور ماه راه اندازی شده است عنوان کرد: تاکنون بیش از ۹ هزار نفر مراجعه حضوری به این دو درمانگاه داشته اند و ۷هزار و ۵۰۰نفر خدمات دارویی دریافت کرده و بیش از ۳ هزار نفر نیز به پانسمان و بانداژ نیازمند بوده اند.

درویشی افزود: فعالیت ۹ پزشک شامل تخصص های جراحی عمومی، ارتوپدی، اطفال، پزشک عمومی، داروساز و ۲۹ پرستار ، تکنسین دارویی، فوریتهای اورژانس در درمانگاه های هلال احمر فارس موجب گردیده است که امدادرسانی به زائرین امام حسین(ع) به نحو شایسته ای صورت گیرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه ویزیت پزشکان متخصص، انجام تزریقات، پانسمان،سرم درمانی، تست نوار قلب، فشار خون و قند خون از جمله خدمات صورت گرفته در دو درمانگاه سامرا و بلد بوده، اظهار کرد: دو داروخانه به صورت تخصصی در هر دو درمانگاه راه اندازی شده و تمامی داروهای لازم به صورت رایگان در اختیار زائرین قرار گرفته است.

حسین درویشی همچنین از ادامه فعالیت این مراکز درمانی تا پایان مراسم اربعین حسینی(ع) خبر داد.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۲۳۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما