۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

۲۵۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان های فارس بستری هستند

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز دوشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۴۰۱، اعلام کرد.
۲۵۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان های فارس بستری هستند
به گزارش حافظ خبر،  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۳۳ هزار و ۱۲۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۵۸ هزار و ۷۰۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۱۱ هزار و ۵۸۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۲ هزار و ۵۸ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۱ هزار و ۵۴۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۶ هزار و ۶۴۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۵۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۵۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، چهار مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس ثبت شده که مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۴۹ نفر رسیده است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۰ هزار و ۱۱ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۷۶ هزار و ۵۷۶ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۳ هزار و ۵۴۹ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۰ هزار و ۱۰۲ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۳ هزار و ۷۰۸ دُز نوبت سوم و ۱۲۹ هزار و ۲۱۷ دُز یادآور واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۲۴۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما