۰
plusresetminus
نمایشگاه های بین المللی فارس:

برترین های صنعت خرما در شیراز

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۵
مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس گفت: در پنجمین نمایشگاه بین المللی خرما، تولید،فرآوری و صنایع وابسته شیراز حدود شصت شرکت فعال در این حوزه حضور دارند.
برترین های صنعت خرما در شیراز
به گزارش حافظ خبر،  فرهادی افزود: ایران به لحاظ تنوع و کیفیت، سطح زیر کشت، میزان تولید، صادرات و مصرف ملی در زمره برترین تولید کنندگان محصول خرما در جهان به شمار می رود.

وی ادامه داد: هر چند خرمای ایران از بهترین نوع خرمای صادراتی جهان بوده و یکی از محصولات عمده ی کشاورزی ایران و از منابع اصلی ارز کشور محسوب می شود اما با کمال تاسف با گذشت زمان سهم و جایگاه کشور ما روند نزولی داشته است.

 مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی گفت: به دلایل مختلف از جمله تغییرات اقلیمی، خشکسالی و بی آبی، ضعف مدیریت و برنامه ریزی، موانع صادراتی، افزایش قیمت تمام شده کالا در بخش تولید، نگهداری و بسته بندی و صادرات فاقد صرفه  اقتصادی لازم بوده و همین؛ دلیل روند نزولی خرما و صنایع وابسته آن است.

 فرهادی بیان کرد: قطعا با رفع این موانع و مشکلات و ایرادات خرما به معنای واقعی تبدیل به یک صنعت اشتغال زا، تامین کننده مواد غذایی و دارویی و صنعتی و کالایی صاداراتی و ارز آور می شود.

 مدیر عامل شرکت نمایشگا ه های بین المللی فارس افزود: در همین راستا شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس در تلاش بوده و هست تا با برگزاری نمایشگاه تخصصی در این حوزه و معرفی قابلیت ها و ارزش استراتژیک این محصول خوراکی – صنعتی به نخل داران و سایر مشاغل وابسته کمک کند تا با افزایش کمی و کیفی فراوری های متنوع و با ارزش حاصل از خرما سهم واقعی و شایسته کشور را در بازار های داخلی و بین المللی حفظ و ارتقا دهیم.

 فرهادی با بیان اینکه نمایشگاه بین المللی خرما شیراز در متراژی به مساحت شش هزار متر مربع برگزار می شود، گفت: شرکت کنندگان در این نمایشگاه از استان های اذربایجان شرقی،آذربایجان غربی،یزد،خراسان رضوی،کرمان،بوشهر،خوزستان،همدان، تهران،هرمزگان و فارس هستند.

او بیان کرد: در حاشیه این نمایشگاه که تا سیزدهم آبان ماه برپاست؛ قرار است کلاس های آموزشی ویژه علاقه مندان و بهره برداران صنعت خرما و همچنین چندین رونمایی از دستگاه های جدید تولید و فرآوری محصولات خرما انجام شود. 


مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس گفت: بازدیدکنندگان پس از دریافت بلیط بازدید از سایت شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس به آدرس 
www.farsfair.ir
می توانند از ساعت 16 الی 21 از این عنوان نمایشگاهی بازدید کنند.
کد مطلب : ۲۶۴۵۷
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما