۰
plusresetminus
شهرداری شیراز :

توسعه فرهنگ شهروندی باگسترش فرهنگ کتابخوانی

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴
شهردار شیراز با تصریح بر فرهنگ شهروندی و توسعه آن گفت: برای میسر شدن توسعه فرهنگ شهروندی راه‌های مختلفی وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آن گسترش فرهنگ کتابخوانی است.
توسعه فرهنگ شهروندی باگسترش فرهنگ کتابخوانی


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمدحسن اسدی در بازدید از اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس و شیراز، با اشاره به‌وجود مشاهير و زمینه‌های متعدد فرهنگی که در این استان وجود دارد، بر توسعه فرهنگ کتابخوانی تاکید کرد.

او با تصریح بر گسترش فرهنگ شهروندی و توسعه آن به عنوان یکی از وظایف شهرداری شیراز گفت: برای میسر شدن توسعه فرهنگ شهروندی راه‌های مختلفی وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آن توسعه فرهنگ کتابخوانی است و در این رابطه با تعاملی که با اداره کل کتابخانه‌ها و دیگر دستگاه‌ها وجود دارد، می‌توانیم به نقطه مناسبی برسیم‌.

شهردار کلانشهر شیراز با اشاره به اختصاص سهم نیم درصدی از محل پرداخت عوارض به شهرداری برای توسعه کتابخانه‌ها بر اساس قانون گفت: شهرداری این کلانشهر آمادگی هرگونه همکاری در این زمینه را دارد.

اسدی بر ایجاد و تاسیس کتابخانه مرکزی شیراز تاکید و تصریح کرد: استانداری فارس، شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز و اداره کل کتابخانه‌های استان بدین منظور پیگیری لازم را انجام و زمینی، جانمایی شده و اختصاص پیدا کرده که امید است زودتر به مرحله عملیاتی و به بهره‌برداری برسد.

بنابراین گزارش، محمدحسن اسدی شهردار شیراز در حاشیه این بازدید در آیین افتتاح دو کتابخانه سیار حضور یافت و از تعدادی کتابدار تقدیر کرد.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۵۳۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما