۰
plusresetminus
مدیرگروه فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس:

رونمایی از ۳ کتاب کودک‌نوشت و داستان‌های آرشام در شیراز

تاریخ انتشاردوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶
طی آئینی در دبستان شاپورجان شهرستان شیراز، سه کتاب کودک نوشت دانش‌آموزان این آموزشگاه و داستان‌های شهید آرشام سرایداران، از شهدای حادثه تروریستی شاهچراغ(ع)، رونمایی شد.
رونمایی از ۳ کتاب کودک‌نوشت و داستان‌های آرشام در شیراز
به گزارش حافظ خبر، دبستان "مهندس صفرپور شاپورجان" صبح دوشنبه ۳۰ آبان میزبان آئین صبحگاهی ویژه‌ای بود که با قصه‌های شیرین شهید آرشام سرایداران آغاز شد و با رونمایی از سه کتاب داستانی نوشته دانش‌آموزان دبستانی، به انجام رسید.
مدیرگروه فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در این آیین با پاسداشت مظلومیت شهید آرشام سرایداران گفت: داستان آرشام و آرتین و مظلومیت آنان، برای همیشه جاویدان ماند.
نیره محمدی افزود: نهادینه‌سازی فرهنگ کتاب و کتابخوانی از یک سو و پژوهش و نوشتن از سوی دیگر، به آگاهی‌بخشی و توانمندسازی بیشتر نسل آینده که دانش‌آموزان امروز و آینده‌سازان کشور هستند، کمک بسیاری خواهد کرد؛ چرا که راه سازندگی، پیشرفت و بالندگی کشور در گروه دانش‌افزایی، اندیشه‌ورزی و نگه‌داشت آن است.
صفورا کاظمی، دبیر انجمن ادبی چکاوک و مسئول ادبیات کودک و نوجوان پژوهشکده معلم فارس نیز گفت: پژوهشکده معلم فارس از همه دانش‌آموزان پژوهشگر پشتیبانی خواهد کرد و در راستای چاپ و انتشار داستان‌های آنان با کمک اداره کل آموزش و پرورش فارس و والدین اقدامات لازم را انجام خواهد داد. 
در این آیین از کتاب‌های جهان اهورایی ما، نوشته اهورا آزادی‌فر، دانش‌آموز کلاس نهم از مدرسه شهید شیروان رستمی، ریش کله قندی آقای جیم، نوشته ارسطو آزادی‌فر، دانش‌آموز کلاس ششم و تریکوگراما و لاکی مهربان، نوشته آرش آزادی‌فر، دانش‌آموز کلاس چهارم رونمایی شد. همچنین از حامد خورشیدخرم، دانش‌آموز تصویرگر شهید آرشام سرایدران بصورت زنده تجلیل شد. 
خوانش کتاب‌های دانش‌آموز شهید آرشام سرایداران از دانش‌آموزان این آموزشگاه و برگزاری کارگاه نویسندگی و تصویرگری کتاب کودک از دیگر برنامه‌ها بود.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۵۳۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما