۰
plusresetminus
معاون اقتصادی استاندار فارس در آیین گشایش نخستین نمایشگاه تخصصی سلامت و پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی:

بخش قابل توجهی از محور توسعه استان فارس مربوط به حوزه پزشکی است

تاریخ انتشارپنجشنبه ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۰
نخستین نمایشگاه بین المللی با عنوان «خدمات پزشکی، درمانی، بهداشتی و گردشگری سلامت» و پانزدهمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی، بیمارستانی و صنایع دارویی، تجهیزات آزمایشگاهی و توانبخشی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس و معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گشایش یافت.
بخش قابل توجهی از محور توسعه استان فارس مربوط به حوزه پزشکی است
به گزارش حافظ خبر، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس در این آیین برپایی این نمایشگاه را اقدامی اثربخش در توسعه حوزه سلامت خواند و ابراز امیدواری کرد که این فعالیت ها باید مورد توجه قرار گیرد و منشا خیر و برکت برای استان و کشور شود.

محسن ربانی زاده با قدردانی از شرکت کنندگان در این نمایشگاه بین المللی، افزود: این اقدام مهم در راستای انعکاس توانمندی های سلامت محور در حوزه های بهداشت درمان تجهیزات پزشکی و سلامت استان برگزار می‌شود.


او با اشاره به اینکه ایران دیار و زادگاه دانشمندانی نظیر «زکریای رازی» و «ابوعلی سینا» است، اضافه کرد : استان فارس نیز زادگاه بسیاری از پزشکان برجسته است که شهرت جهانی دارند.

ربانی زاده این نمایشگاه را موجب افزایش تعامل بین شرکت های دانش بنیان، گردشگری سلامت و تولیدکنندگان کالاها و تجهیزات پزشکی و سلامت محور دانست و عنوان کرد: بخش قابل توجهی از محور توسعه استان فارس مربوط به حوزه پزشکی است.

اعلام حمایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بیش از ۸۰۰ قلم (کد IRC ) تجهیزات و ملزومات پزشکی تولید شده در استان فارس

معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در این آیین با قدردانی از تلاش دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه، اعلام کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز نه تنها مرجع ناظر بر بخشی از خدمات سلامت محور و مرجع صدور مجوز بخشی از تجهیزات سلامت محور استان است، بلکه بزرگترین مصرف کننده لوازم سلامت محور در نیز استان است که از بیش از ۸۰۰ قلم (کد IRC) تجهیزات و ملزومات پزشکی تولید شده در استان فارس استفاده و از تولید داخل حمایت می کند.سید حسن سراج با تاکید بر اولویت استفاده از تولیدات داخلی در مجموعه سلامت عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز وظیفه خود می‌داند که از محصولات داخلی استفاده و حمایت کند.

او برای فعالان حوزه سلامت، تولیدکنندگان داخلی و شرکت های سلامت محور در این نمایشگاه آرزوی موفقیت کرد و از علاقمندان این نمایشگاه دعوت کرد تا از غرفه های دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز بازدید کنند و از خدمات تخصصی و فوق تخصصی ارایه شده در این مجموعه اطلاع یابند.

غرفه های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در سالن های بهار و حافظ شامل ارایه فعالیت های معاونت های درمان، بهداشت، بین الملل، مراکز درمانی و بیمارستان های زیر مجموعه دانشگاه به معرفی توانمندی های دانشگاه می پردازند و خدماتی شامل مشاوره های تغذیه، سلامت روان، بهداشت محیط، سلامت کار، مشاوره بیماری های رفتاری، مشاوره خانواده با تاکید بر جوانی جمعیت و باروری سالم و کلینیک سیار دندانپزشکی به مراجعان خدمات سلامت ارایه می کنند.


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس و معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز و هیات همراه در ادامه با بازدید از غرفه های این نمایشگاه از آخرین دستاوردها و فعالیت های سلامت محور در فارس و کشور بازدید و با مسوولان این غرفه ها گفت و گو کردند.

نخستین نمایشگاه تخصصی خدمات پزشکی، درمانی، بهداشتی و گردشگری سلامت با هدف معرفی خدمات پزشکی، درمانی و بهداشتی، ترویج تغذیه سالم و معرفی محصولات سلامت محور، آشنایی با جدیدترین دستاوردهای علمی و فناوری های نوین پزشکی و گسترش و فرهنگ سازی طب سنتی ایرانی اسلامی از دوم تا پنجم آذر ۱۴۰۱ از ساعت ۱۶ تا ۲۱ و پانزدهمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی، بیمارستانی و صنایع دارویی، تجهیزات آزمایشگاهی و توانبخشی نیز در تاریخ یاد شده از ساعت ۱۱ تا ۱۸ پذیرای علاقمندان و مراجعان است.

برگزاری نشست ستاد ارتقای تولید دانش بنیان در حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و سمینارهای آموزشی سلامت محور از دیگر بخش های مختلف حاشیه ای این نمایشگاه است.

این آیین عصر روز چهارشنبه، دوم آذر ۱۴۰۱، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان فارس و در شهرک گلستان شیراز و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مدیران با حضور مدیران و مسوولان ارشد استان و دانشگاه برگزار شد.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۵۵۲
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما