۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

بستری ۱۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در فارس

تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز پنجشنبه دهم آذر ۱۴۰۱، اعلام کرد. 
بستری ۱۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در فارس
به گزارش حافظ خبر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این اطلاعیه آمده است: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۵۵ هزار و ۵۶۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۱ هزار و ۷۵۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۲۷ هزار و ۴۵۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۹۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۸ هزار و ۱۱۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۶۵۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۵۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، موردی جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۶۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۵۴۸ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۴ هزار و ۲۳۵ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۷۰۲ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۱ هزار و ۷۱۲ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۳۴۳ دُز نوبت سوم و ۱۳۲ هزار و ۴۷۸ دُز یادآور واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۵۹۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما