۰
plusresetminus
شهرداری شیراز :

آیین کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی پروژه های محرومیت زدایی در شیراز

تاریخ انتشارجمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۱
شهردار کلانشهر شیراز در آیین کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی پروژه های محرومیت زدایی از تداوم طرح های عمرانی خبر داد.
آیین کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی پروژه های محرومیت زدایی در شیراز
به گزارش حافظ خبر، محمد حسن اسدی با تبریک فرارسیدن سالروز میلاد پرسعادت حضرت زینب کبری «س» و روز پرستار افزود: امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی تعداد زیادی از پروژه های عمرانی، فرهنگی، گردشگری و ورزشی با اعتباری بالغ بر 510 میلیارد تومان در 40 محله کلانشهر شیراز هستیم.

وی با تقدیر از همکاری و حمایت های نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز افزود: انقلاب عمرانی و جهاد محرومیت زدایی در پهنه استان فارس آغاز شده و شهر شیراز هم با یاری دستگاه های مختلف نظیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از پروژه های ارزنده ای برخوردار است.

مدیرارشد شهرداری شیراز با بیان این که مهمترین شان مسئولان خدمتگزاری به مردم است اظهار داشت: یکی از پروژه هایی که شهرداری شیراز اهتمام ویژه ای به آن داشته عملیات لوله گذاری فاضلاب است که با اجرای این طرح بوی مشمئز کننده ای که در این مکان استشمام می شود برطرف خواهد شد.

اسدی در بخش دیگری از سخنانش افزود: شورای اسلامی شهر شیراز در دوره ششم اهتمام ویژه ای به محرومیت زدایی در مناطق کم برخوردار داشته و در پرتو آن مناطق یازده گانه شیراز از پروژه های تاثیرگذاری برخوردار می شوند.

شهردار کلانشهر شیراز از شکل گیری تحقیقات جامعی برای احصای مشکلات خبر داد و افزود: بر اساس مدل های مختلف مطالعاتی، کمبودهای مختلف شهر مورد شناسایی قرار گرفته و بر اساس آن پروژه های متنوعی در بستر کلانشهر و به ویژه مناطق محروم اجرایی خواهد شد.

بنا بر اعلام این مقام ارشد شهرداری شیراز، پاسخگویی به شهروندان و یاوران شورا یکی از اصلی ترین معیارهای ارزیابی شهرداران مناطق و مدیران شهرداری است و خوشبختانه همه خدمتگزاران مردم در مدیریت شهری به مولفه های محرومیت زدایی نگاه ویژه ای دارند.

اسدی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در بودجه پانزده هزار و سیصدمیلیاردی شهرداری، سیصد میلیارد تومان به محرومیت زدایی اختصاص یافته بود؛ اما به دلیل اهمیت این مساله و تاکید شورای اسلامی شهرداری شیراز این مبلغ به ۵۱۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

او خاطرنشان کرد: تخصص این بودجه صددرصد خواهد بود و باید ظرف مدت دو ماه تمامی عملیات های برآورد، مناقصه، فراخوان و سایر روندهای قانونی انجام شده و منجر به عقد  قرارداد شود و تا تیرماه ۱۴۰۲ این پروژه ها به اتمام برسند.

وی با تاکید بر این موضوع که آغاز عملیات های اجرایی و افتتاح پروژه هایی که در چند هفته اخیر شاهد آن بودیم سرآغازی برای خدمات کلان به شهروندان شهر شیراز است، اظهار داشت: امیدواریم در سه سال باقی مانده از عمر شورای ششم بتوانیم غبار محرویمت را از چهره مناطق کم برخوردار بزداییم.

شهردار شیراز نظام جمهوری اسلامی ایران را حکومت مستضعفان برشمرد و اظهار داشت: مسئولان رسالتی جز محرومیت زدایی ندارند و برای خدمترسانی به مردم از هیچ فرصتی فروگذار نخواهیم بود.

اسدی در ادامه گفت: چند هزارنفر از معلولان در کلانشهر شیراز زندگی می کنند و بمناسبت ۱۲ آذرماه که روز جهانی معلولان است از طرح های مختلف عمرانی بهره برداری و مجموعه ویژه معلولان با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان افتتاح خواهند شد. 

همچنین در این روز ۴۰  پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۳۲۵میلیارد ریال کلنگ زنی و به بهره برداری خواهد رسید.

وی در پایان گفت: با حمایت های شورای اسلامی شهر شیراز، فاز اول خط دوم مترو از میانرود تا میدان امام حسین «ع» در دهه مبارک فجر به بهره برداری خواهد رسید.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۵۹۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما