۰
plusresetminus
شورای شهر شیراز:

ساخت اولین تصفیه‌خانه لوکال (محلی) در باغ‌های قصردشت شیراز

تاریخ انتشاردوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۵
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز، اعلام کرد که عملیات اجرایی برای ساخت اولین تصفیه‌خانه لوکال (محلی) در باغ‌های قصردشت و با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان خبر داد.
ساخت اولین تصفیه‌خانه لوکال (محلی) در باغ‌های قصردشت شیراز
به گزارش حافظ خبر، مسعود زارعی دوشنبه سوم بهمن در یک کنفرانس خبری، ظرفیت این تصفیه خانه را ١٠٠ لیتر بر ثانیه و ٨٦٠٠ مترمکعب در شبانه روز اعلام و خاطرنشان کرد که این اقدام با هدف تامین بخشی از نیاز باغ‌های محدوده قصردشت شیراز به آب، احداث می‌شود.
او با اشاره به کمبود ٦٠٠ لیتر بر ثانیه آب برای آبیاری فضای سبز شیراز، اضافه کرد: استفاده از پساب فاضلاب و آب‌های خاکستری برای تامین بخشی از آب مورد نیاز حفظ و نگهداری باغ‌ها و فضای سبز شهری در دستور کار شهرداری شیراز قرار گرفته است.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز با تاکید بر لزوم حفظ باغ‌های شیراز با استفاده از ابزارها و روش‌های گوناگون، گفت: امروز شاهد دوگانگی وظایف میان مناطق شهرداری با ستاد باغ‌ها هستیم لذا باید در شرح وظایف چگونگی حفظ باغ‌ها و صیانت از آنها تجدیدنظر شود.
زارعی همچنین در خصوص میزان تخریب باغ‌های شیراز هم گفت: این تخریب‌ها در یک پروسه زمانی ٢٠ ساله در حال انجام بوده و خشکسالی نیز بهانه خوبی برای توجیه این خشک کردن‌ها بوده است.
این عضو شورای شیراز، ضمن تاکید بر لزوم تعریف جرائم بسیار سنگین برای کسانی که در مسیر خشک کردن باغ‌ها گام بر می‌دارند، خاطرنشان کرد: جرائم کنونی نه متناسب است نه بازدارنده.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز تاکید کرد: ستاد باغ‌ها به جای اقدماتی که بیشتر جنبه شهرسازی دارد به سمت صیانت از باغ‌ها گام بر می‌دارد.
زارعی همچنین به عملکرد کمیسیون ماده ١٠٠ در منطقه ۶ شهرداری شیراز اشاره و اضافه کرد: ٥٥٠ پرونده به این کمیسیون وارد و برای ٣٨٨ پرونده جریمه صادر شده است.
او مجموع جرائم کمیسیون ماده ١٠٠ در منطقه ٦ شهرداری شیراز را ٢٣٣ میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: تاکنون٥٤ میلیارد تومان معادل ٢٣ درصد جرائم وصول شده است.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز گفت: برای ۳۸ فقره از پرونده‌های ارجاع شده به کمیسیون ماده ۱۰۰ در محدوده منطقه ۶ شهرداری شیراز، رای تخریب صادر شده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۸۷۸
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما