۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

وضعیت وخیم ۲۰ بیمار مبتلا به کرونا در فارس

تاریخ انتشارشنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه هشتم بهمن ۱۴۰۱، اعلام کرد.
وضعیت وخیم ۲۰ بیمار مبتلا به کرونا در فارس
به گزارش حافظ خبر، به نقل روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۶۳ هزار و ۸۵۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۲ هزار و ۱۱۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۴ هزار و ۲۶۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۳۱۶ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۹ هزار و ۵۸۸ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۷۹۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۴۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۱ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۸۹۶ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۸ هزار و ۶۶۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۴۵ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۱۰۰ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۹۰۹ دُز نوبت سوم و ۱۳۵ هزار و ۶۱۳ دُز یادآور واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۸۹۸
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما