۰
plusresetminus
استاندار فارس:

ضرروت راه اندازی کتابخانه های مدارس، مساجد و ادارات فارس

تاریخ انتشاريکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۰
استاندار فارس در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان فارس بر فعال سازی کتابخانه های موجود در استان تاکید کرد و گفت: درحوزه توسعه کتابخانه ها باید حرکت جدی در استان شکل گیرد و فارس الگوی کشور شود.
ضرروت راه اندازی کتابخانه های مدارس، مساجد و ادارات فارس
به گزارش حافظ خبر، ایمانیه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان فارس، که صبح امروز 9 بهمن ماه در استانداری فارس برگزار شد ضمن اشاره به اینکه باید نهضت توسعه کتابخانه ها در استان رونق گیرد، گفت: کتابخانه های بسیاری در ادارات، مدارس،دانشگاه ها و مساجد و همچنین فرهنگسراهای سطح استان وجود دارد که لازم است این مراکز را با روش ها و مکانیزم های جدید فعال کنیم تا به مردم خدمات ارائه کنند.
استاندار فارس گفت: با اجرای طرح های هدفمند می توانیم عموم مردم را به مشارکت در توسعه کتابخانه ها دعوت کنیم. در هر خانه ای کتاب هایی است که خوانده نمی شود؛ مردم می توانند با اهدای این کتاب ها در رونق گیری مراکز کتابخانه ای مشارکت کنند.
 ایمانیه با بیان اینکه نهضت کتابخوانی در استان لازم است رونق گیرد تا فارس الگوی کشور شود، افزود: توسعه کتابخانه ها به کاهش آسیب های اجتماعی می انجامد؛ دفتر امور اجتماعی استانداری، کتابخانه های  عمومی فارس و شهرداری های فارس در کنترل آسیب های اجتماعی از طریق کتاب و کتابخوانی همکاری و ارتباط بیشتری داشته باشند.
وی اظهار داشت: با هزینه های اندک می توان طرح های تحول آفرین در حوزه فرهنگ ایجاد کرد. باید بررسی کنیم که در حال حاضر ارتباط نسل جوان با کتابخوانی چگونه است و کتاب و کتابخانه برای آنها چگونه تعریف شده است.
نماینده عالی دولت در فارس در ادامه همچنین با اشاره به تعیین مکان کتابخانه مرکزی شیراز در یکی از بوستان های مرکز شهر، بر تسریع روند تحویل این زمین به کتابخانه های عمومی از سوی شورای شهر و شهرداری شیراز تاکید کرد و گفت: لازم است بررسی ها و مطالعات اولیه این پروژه توسط مشاور آغاز شود.
ایمانیه همچنین افزود: لازم است پیگیری کنیم فعالیت دارالکتب شهید آیت الله مطهری در شیراز به حجم فعالیت سابق و حتی بالاتر برگردد.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۹۰۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما