۰
plusresetminus
شهرداری شیراز :

آغاز مرحله نخست جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۵
شهردار شیراز با بیان اینکه نام جشنواره افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های عمرانی را که در دهه فجر و اعیاد پیش رو داریم، «جهش عمرانی» گذاشتیم، گفت: در این جشنواره، عملیات اجرایی ۱۱۲ پروژه با اعتبار ۱۳ هزار و ۴۱۰ میلیارد تومان در حوزه‌های مختلف، آغاز و یا به بهره‌برداری می‌رسد که امروز گام نخست آن برداشته شد.
آغاز مرحله نخست جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز
به گزارش حافظ خبر،  هم‌زمان با نخستین روز آغاز دهه فجر تعداد ۱۰پروژه عمرانی، خدماتی و گردشگری شهرداری شیراز در مناطق ۶، ۱۰ و حوزه معاونت فنی و عمرانی بااعتبار ۱۸۱ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده و یا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شد.

 شهردار شیراز در این مرحله از افتتاح که به‌طور هم‌زمان در مجتمع گردشگری، تفریحی و اقامتی کوهستان (دراک) برگزار شد، گفت: ما نام جشنواره افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های عمرانی را که در دهه فجر و اعیاد پیش روداریم، «جهش عمرانی» گذاشتیم، چراکه در این جشنواره، عملیات اجرایی ۱۱۲ پروژه با اعتبار۱۳ هزار و ۴۱۰ میلیارد تومان در حوزه‌های مختلف حمل‌ونقل ریلی، ساختمانی، تقاطع غیرهمسطح، زیرگذر، بوستان و مجموعه ورزشی، احداث بولوار و بزرگراه، آتش‌نشانی، زیباسازی، زیرسازی، بهسازی و آسفالت آغاز و یا به بهره‌برداری می‌رسد که امروز گام نخست آن برداشته شد.

محمدحسن اسدی بیان کرد: تنوع پروژه‌ها و تعداد آن‌ها به حدی است که در یک روز امکان افتتاح و بهره‌برداری آن وجود نداشت و به همین دلیل در چند مرحله در دهه فجر و اعیاد پیش رو شاهد افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌ها خواهیم بود.

او با اشاره به افتتاح مجتمع گردشگری، تفریحی و اقامتی کوهستان (دراک) به‌عنوان یکی از این پروژه‌ها افزود: هزینه این پروژه سال ۹۳ از طریق فروش اوراق مشارکت تأمین شد و این مرکز رفاهی به ۱۳ هزار نیروی شهرداری شیراز و همه مردم این کلان‌شهر تقدیم می‌شود؛ چراکه معتقدیم پیش‌نیاز تکریم شهروندان، تکریم کارکنان مدیریت شهری است.

شهردار شیراز گفت: در آخرین جلسه فوق‌العاده صحن علنی شورای شهر شیراز نیز بودجه ۲۱ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومانی به شورای اسلامی شهر تقدیم کردیم که هم‌اکنون در دست بررسی است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۹۲۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما