۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

۱۸۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در فارس

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۸
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز چهارشنبه هفدهم اسفند ۱۴۰۱، اعلام کرد.
۱۸۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در فارس
به گزارش حافظ خبر،  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۶۸ هزار و ۸۰۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۲ هزار و ۷۲۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۸ هزار و ۸۰ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۷۲۶ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۰ هزار و ۷۲۹ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۹۹۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۸۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۲ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۴ هزار و ۳۶۹ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۹ هزار و ۶۰۸ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۷۰ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۲۸۹ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۹۲ دُز نوبت سوم و ۱۳۵ هزار و ۹۵۷ دُز یادآور واکسن بوده است.
 
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۷۰۷۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما