۰
plusresetminus
نیروی انتظامی استان فارس :

فعال شدن گشت‌های خودرویی و موتوری پلیس فارس در نوروز

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۳
فرمانده انتظامی فارس با بیان اینکه پلیس همانند همیشه برنامه ریزی برای پذیرایی، حفظ آرامش و امنیت مسافران کرده است و با شعار "نوروزی متفاوت، با پلیسی مقتدر و حرفه‌ای" به استقبال نوروز می‌رود، اعلام کرد که در طرح نوروزی ١٣٠٠ گشت خودرویی، موتوری و پیاده با بالغ بر ٩٥٠٠ نفر نیرو راه‌اندازی شده است.
فعال شدن گشت‌های خودرویی و موتوری پلیس فارس در نوروز
به گزارش حافظ خبر، فرمانده انتظامی فارس با اشاره به اینکه نیروهای پلیس در ایام پایانی سال و نوروز ۱۴۰۲، به شکل شبانه‌روزی مشغول خدمت خواهند بود، از برخورد قانونی ماموران انتظامی با رفتارهای هنجارشکنانه مخلان نظم و امنیت به ویژه در شب چهارشنبه آخر سال خبر داد.
 
سردار رهام بخش حبیبی دوشنبه ٢٢ اسفند در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات برنامه‌ریزی شده پلیس برای مدیریت چهارشنبه پایان سال، بیان کرد: برخی از رسوم و آئین‌ها، بهانه‌هایی زیبا برای خوشحال بودن و دورهمی شاد است، اما عده‌ای با رفتار مخرب، این برنامه‌ها را خراب می‌کنند.
 
او با یادآوری اینکه چهارشنبه‌سوری هم یک آئین قدیمی و بهانه‌ای برای برگزاری دورهمی خانواده‌ها و دوستان بوده است، گفت: کمتر از ۱۰ درصد افراد جامعه به دنبال کسب سود یا آزار رساندن به بهانه این ایام و برهم زدن شادی و نشاط مردم در این آئین هستند.
 
فرمانده انتظامی فارس با هشدار به سودجویانی که به دنبال استفاده و توزیع مواد محترقه خطرساز بین مردم هستند، عنوان کرد: طی مدت کوتاه و با اشراف اطلاعاتی بیش از ۲۴۰ هزار عدد انواع مواد محترقه کشف و در این رابطه ١٥ فررشنده و توزیع کننده دستگیر و تحویل مقامات قضایی داده شدند.
 
حبیبی با تذکر جدی به کسانی که با رفتارشان اختلال در امنیت جانی و مالی افراد ایجاد می‌کنند و هشدار به فروشندگان مواد آسیب‌زای محترقه، از خانواده‌ها خواست که ضمن پرهیز از نگهداری این مواد، به ویژه ترقه‌های دست‌ساز در منزل، خاطرنشان کرد: با تعامل بین پلیس و مردم نباید اجازه دهیم که لذت برگزاری یک سنت قدیمی، به واسطه رفتارهای خطرناک عده‌ای اندک، منجر به ناامنی و ناایمنی شود.
 
فعال شدن گشت‌های خودرویی و موتوری پلیس فارس در نوروز
 
فرمانده انتظامی فارس در ادامه با بیان اینکه پلیس همانند همیشه برنامه ریزی برای پذیرایی، حفظ آرامش و امنیت مسافران کرده است و با شعار "نوروزی متفاوت، با پلیسی مقتدر و حرفه‌ای" به استقبال نوروز می‌رود، اعلام کرد که در طرح نوروزی ١٣٠٠ گشت خودرویی، موتوری و پیاده با بالغ بر ٩٥٠٠ نفر نیرو راه‌اندازی شده است.
 
حبیبی همچنین با بیان اینکه با همکاری سازمان‌های متولی برای حفظ امینت و ارامش مسافران نوروزی تلاش خواهیم کرد، افزود: در سطح جاده‌ها و در راستای فرهنگسازی نیز ١٠ ایستگاه شادی تعریف شده تا ضمن استراحت کوتاه رانندگان، قانونمداری در جاده‌ها برای حفظ جان افراد پیاده شود.
 
او همچنین به عملکرد پلیس فارس طی سال ١٤٠١ اشاره و بیان کرد: طی ۱۱ ماهه امسال ٧٥ باند فروش، حمل و نگهداری مواد مخدر شناسایی و ٤٥ تن انواع مواد مخدر از آنها کشف شد و در این رابطه ٨٩٧ خودرو و ١٩٧ موتور سیکلت توقیف و ١٢٤٣٥ نفر دستگیر شدند.
 
فرمانده انتظامی فارس با اشاره به جمع آوری ٤٨٦٦ نفر معتاد متجاهر در این استان، ابراز امیداوری کرد که با فراهم شدن فضای مناسب برای نگهداری و ساماندهی این افراد، دیگر در هیچ شهری شاهد حضور معتاد متجاهر نباشیم.
 
افزایش آمار فوت و مصدومیت براثر حوادث رانندگی برونشهری در فارس
 
حبیبی همچنین با اشاره به افزایش ۸ درصدی فوت شدگان و افزایش ۱۲ درصدی مصدومین سوانح جاده‌ای در این بازه زمانی در استان، گفت: در سطح شهرها رفتار ترافیکی مردم ارتقا یافته و در همین راستا با کاهش آمارهای جرحی و فوتی مواجه بوده‌ایم.
 
او با بیان اینکه همچنین با اشاره به کشف ۶۸۰ میلیارد تومان انواع کالای قاچاق در رابطه کالای قاچاق ٦٨٠ میلیارد تومان انواع کالای قاچاق بیان کرد: با افزایش بیش از ۲۲ درصدی کشف کالای قاچاق نسبت به سال ۱۴۰۰ در استان مواجه بودیم.
 
فرمانده انتظامی فارس با بیان اینکه استفاده نامناسب از فضای مجازی منجر به بسترسازی در وقوع برخی از جرایم شده است، گفت: امسال پلیس فارس افزایش ۷ درصدی کشفیات جرائم سایبری را ثبت کرده است.
 
حبیبی با اشاره به برخورد با ٢٨٦ اراذل و اوباش طی ۱۱ ماه گذشته، عنوان کرد: در ۱۱ ماهه گذشته ٣٤ طرح مبارزه با سرقت در فارس اجرا شد و در این راستا ١٩٨٣ سارق دستگیر شدند و ۳۸۵۳ فقره سرقت از آنان کشف شده است.
 
او یکی از اقدامات اثرگذار پلیس فارس را ایجاد و گسترش و تقویت مراکز مشاوره در کلانتری و آگاهی‌های استان ذکر و اضافه کرد: طی این مدت در فارس ٥٨ هزار و ٢٢٠ پرونده به مرکز مشاوره ارجاع داده شد که ٧٢ درصد از آنها منجر به مصالحه و ممانعت از ارجاع به دادگاه شده است.
فرمانده انتظامی فارس خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۱ و در عملیات‌های پلیسی شهید نداشتیم اما در حواشی عملیات دو شهید تقدیم نظام شد که یادشان را گرامی‌داشته و حافظ خون آنان خواهیم بود.
 
حبیبی همچنین در خصوص اقدامات مد نظر در ماه مبارک رمضان نیز، گفت: در این ایام روزه‌خواری در ملاء عامل ممنوع است و با توجه به همزمانی این ماه با ایام نوروز، از صنوف و اماکنی که پذیرای مسافر نوروزی هستند درخواست داریم که رعایت همه شئونات اسلامی را مد نظر داشته باشند.
 
فرمانده انتظامی فارس از شهروندان و مسافران نیز درخواست کرد که در ایام ماه مبارک رمضان، حدود و شئونات الهی را رعایت کنند.
 
حبیبی با قدردانی از همراهی اهالی رسانه طی یک سال گذشته، تعامل بین رسانه و پلیس را در فارس مطلوب توصیف و ابراز امیدواری کرد که درسال پیش رو نیز تعامل هدفمندتر و بهتری را شاهد باشیم.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۷۰۹۸
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما