۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

نقش تاثیرگذار بهورزان و ماماها در تسریع در اجرای برنامه های جوانی جمعیت

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست صبح امروز قرارگاه جوانی جمعیت بر نقش تاثیرگذار بهورزان و ماماها در تسریع در اجرای برنامه های جوانی جمعیت تاکید کرد.
نقش تاثیرگذار بهورزان و ماماها در تسریع در اجرای برنامه های جوانی جمعیت
به گزارش حافظ خبر، سید وحید حسینی در بیست و پنجمین نشست قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه، به برخی از چالش های حوزه جمعیتی کشور اشاره کرد.

او ادامه داد: برای رفع چالش های جمعیتی کشور از توانمندی و ظرفیت های موجود بهورزان و ماماها استفاده کرد، چراکه ارتباط مستقیم آنان با خانواده ها می تواند در زمینه تحکیم خانواده، ارتقای سلامت مادر و نوزاد، ترویج زایمان و فرزندآوری، کمک کننده باشد.

 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین بهورزان و ماماها را به عنوان یکی از کلیدی ترین عناصر تسریع در اجرای برنامه جوانی جمعیت، افزایش فرزندآوری و جلوگیری از پیری جمعیت دانست که قدردان اقدامات ارزشمند آنان هستیم.

مسئول ارشد حوزه سلامت فارس با اشاره به بیست و پنجمین نشست صبح امروز قرارگاه جوانی جمعیت به عنوان آخرین نشست این حوزه در سال ۱۴۰۱، بر تلاش مضاعف برای رفع آسیب ها و چالش های شناسایی شده و همچنین تحقق مصوبات قراگاه جوانی جمعیت در شهرستان های استان و تقویت زیرساخت ها با استفاده از ظرفیت های موجود تاکید کرد.

 
 سید وحید حسینی، برگزاری آیین ازدواج ۱۶۰ زوج دانشگاه علوم پزشکی شیراز را یکی از بهترین اقدامات این مجموعه در راستای ترویج ازدواج آسان و تحکیم خانواده دانست و از دست اندرکاران و حامیان این آیین بزرگ و ارزشمند قدردانی کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین بار دیگر به نقش اثرگذار اصحاب رسانه، خبرگزاری ها، صدا و سیما و فعالان فرهنگی اجتماعی در ترویج فرهنگ حمایت از خانواده، جوانی جمعیت، فرزندآوری و جلوگیری از سالخوردگی جمعیت اشاره کرد.

معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست با ارایه راهکارهای مختلف در زمینه تسریع در بهبود اجرای سیاست های جوانی جمعیت در استان، گزارشی از اقدامات کمیته های زیرمجموعه قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه در حوزه های مختلف ارایه کردند.

 
همچنین در نشست صبح امروز قرارگاه جوانی جمعیت، گزارشی از برگزاری همایش ملی «رویکردهای علم مامایی و سلامت باروری در راستای جوانی جمعیت» و ازدواج ۱۶۰ زوج دانشگاه ارایه شد.

بیست و پنجمین نشست قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، صبح امروز بیست و چهارم ۱۴۰۱ با تقدیر از دست اندکاران برگزاری آیین ازدواج کارمندی دانشگاه همراه بود.

 
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۷۱۰۷
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما