۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

جان باختن یک بیمار مبتلا به کرونا طی شبانه روز گذشته در فارس

تاریخ انتشاردوشنبه ۷ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۸
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز دوشنبه هفتم فروردین ۱۴۰۲، اعلام کرد.
جان باختن یک بیمار مبتلا به کرونا طی شبانه روز گذشته در فارس
به گزارش حافظ خبر، به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۷۱ هزار و ۱۰۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۳ هزار و ۵۱۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۹ هزار و ۹۳۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۴ هزار و ۳۴۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۳۱ هزار و ۱۷۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۱۷۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۴۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۵۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، یک مورد جدید فوتی ناشی از کووید۱۹ در فارس ثبت شده که مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۷۹ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۵ هزار و ۱۲۸ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۹ هزار و ۸۹۱ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۰۸ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۳۸ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۱۵۲ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۹۳ دُز یادآور واکسن بوده است.

 
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۷۱۵۳
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما