۰
plusresetminus
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری فارس :

 ۱۲ فروردین را یادآور شویم تا تاریخ تحریف نشود

تاریخ انتشارشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۶
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس با بیان اینکه انقلاب با همه پرسی جمهوری اسلامی نظام جدیدی بنیان نهاد ، گفت: جشن ۱۲ فروردین جشن ملی است باید آن را یادآور شویم تا تاریخ تحریف نشود و دشمن سیاست‌های خود را به مرحله اجرا نگذارد.
 ۱۲ فروردین را یادآور شویم تا تاریخ تحریف نشود
به گزارش حافظ خبر،  اسماعیل محبی‌پور معاون استاندار فارس در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه شیراز اظهار کرد: ذکر ایام الله توصیه قرآنی برای ملت ایران است تا بدین وسیله نعمات الهی مورد توجه قرار بگیرد و مردم قدر نعمات را بدانند و برای حفظ این نعمت‌ها تلاش کنند.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: ایام الله روزی است که قدرت الهی به بروز و ظهور می‌رسد ؛ در دوران پیامبران الهی معجزات و وقایع مهم در این ایام رخ داده و در تاریخ سیاسی اسلام زمان‌هایی که در طی آن پرچم اسلام برافراشته و مستحکم شده و دشمنان اسلام و انسانیت به زباله دادن تاریخ سپرده شدند با نام ایام الله نامگذاری شده‌اند.

محبی‌پور افزود : یوم‌الله ۱۲ فروردین سال ۱۳۵۸ یکی از این وقایع مهم است که امروز در آستانه فرا رسیدن آن قرار گرفته‌ایم ؛ در چنین روزی نظام جمهوری اسلامی توسط مردم انتخاب شد. یوم‌الله ۱۲ فروردین یکی از معجزاتی است که کمتر از ۲ ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی رخ داد.

وی ادامه داد: انقلاب ۵۷ با قریب ۵۰ سال مجاهدت امام خمینی (ره) و تلاش همه کسانی که پیرامون ایشان قرار گرفتند در شهرها و روستاها و در خارج از کشور به ثمر نشست. شرایط پیروزی این انقلاب به نحوی بود که مردم فرمایشات امام خمینی(ره) را به دیده منت می‌گذاشتند و هر آنچه ایشان فرمایش می‌کردند را با جان و دل می‌پذیرفتند.

معاون استاندار فارس بیان کرد: حضرت امام در تبیین اینکه ما در تحقق انقلاب اسلامی به دنبال چه چیزی هستیم از ماه‌ها قبل از پیروزی انقلاب عبارت جمهوری مبتنی بر حکومت اسلامی را مطرح کردند.

محبی‌پور افزود: زمانی که انقلاب به پیروزی رسید یکی از فرمایشات امام خمینی(ره) این بود که باید نوع حکومت به رفراندم گذاشته شود و مردم آنچه که قرار است در کشور حاکمیت داشته باشد را انتخاب کنند.

وی عنوان کرد: اگر ملت ایران و موسسان نظام جمهوری اسلامی مانند مؤسسان سایر انقلاب‌های جهان که رژیم و نظامشان را بی توجه به مردم دگرگون کردند بودند در آن مقطع زمانی هیچ اتفاقی نمی‌افتاد.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس گفت: زمانی که امام خمینی(ره) اعلام کردند که جمهوری اسلامی حکومتی مردمی است که از قوانین اسلامی تبعیت کند گروه‌های مخالف و معاند که خود را شریک انقلاب در سرنگونی رژیم شاهنشاهی می دانستند شروع به سهم‌خواهی کردند. آنها می‌گفتند اگر قرار است مردم نمایندگان مجلس و اعضای شوراهای شهر و روستا را انتخاب کنند پس نقش سیاسی و سهم ما از انقلاب چه می‌شود؟ امام فرمودند همه در چارچوب جمهوری اسلامی و توسط مردم باید به این مناسک و موقعیت‌ها برسند.

محبی پور یادآور شد: این مخالفت‌ها کار را به جایی رساند که انقلاب نوپای ما درگیر فعالیت‌های تفرقه افکن از ترکمن تا خوزستان ، از خوزستان تا کردستان ، از کردستان و سیستان و بلوچستان شود. چهار گوشه کشور را دستکاری امنیتی کردند تا به هر ترتیبی رفراندوم جمهوری اسلامی برگزار نشود. کسانی که دست به این عمل زدند وابسته به شرق یا وابسته به غرب بودند و مخالف بودند که این مدل جدید از حاکمیت در جهان خود را نشان دهد.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) همواره تاکید داشتند که برای ایجاد حاکمیت باید رای‌گیری و تعداد مخالف و موافق مشخص شود، گفت: این چنین شد که رفراندوم در ۲ روز برگزار شد و در روز ۱۲ فروردین آرا مردم اعلام شد؛ بر اساس این رای گیری ۹۸/۲ مردم به جمهوری اسلامی رای مثبت دادند و این سند افتخار برای انقلاب اسلامی شد.

معاون استاندار فارس بیان کرد: گرامیداشت روز ۱۲ فروردین ماه اعلام مجدد به همه جهان است که این حکومت توسط مردم انتخاب شده است اما انقلاب ما با رفراندوم جمهوری اسلامی به پایان نرسید و بر خلاف سایر انقلاب‌ها که به محض تعیین حاکمیت مردم کنار گذاشته می‌شوند و جریان‌های سیاسی وارد معرکه می شوند و سهم خواهی می‌کنند این انقلاب مسیر خود را به پشتوانه مردم ادامه داد.

محبی پور با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب پنج مرحله برای انقلاب اسلامی ذکر کردند، ایجاد انقلاب اسلامی با دگرگونی بزرگ و سرنگونی رژیم شاهنشاهی ، ایجاد نظام سیاسی اسلامی، ایجاد دولت اسلامی ، ایجاد جامعه اسلامی و ایجاد تمدن نوین اسلامی را پنج مرحله انقلاب اسلامی دانست و افزود: سخنان رهبر معظم انقلاب هم در این خصوص شنیدنی است و ایشان در سخنرانی ها در برابر ناله های ناامید کننده و فریادهای شکننده دشمنان به این جملات اشاره می‌کنند که ما امروز در محاسبات مان نباید دچار اشتباه شویم‌ و نباید بگذاریم تهدید دشمنان اثرگذار باشد. امروز نبرد جمهوری اسلامی با استکبار که با انقلاب آغاز شد و همچنان با قوت ادامه دارد همان نبرد پیامبران با شیاطین انس و جن است. ما به دنبال آرمانهای بلند هستیم.

وی ادامه داد: ما به دنبال تشکیل جامعه اسلامی، نظام اسلامی، کشور اسلامی و امت اسلامی و تحقق بخشیدن به آرزوهای بزرگ پیامبران و صدیقان و شهیدان هستیم‌؛ با این آرمانگرایی است که در طول ۴۴ سال گذشته امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب به پشتوانه مردم ایستاده‌اند.

معاون استاندار فارس گفت: انقلاب ما زمانی به پیروزی رسید که ۲ نظام سلطه یعنی نظام شرق کمونیست و نظام غرب کاپیتالیسم جهان را به ۲ قسمت تقسیم کرده بودند. جمهوری اسلامی این معادله را برهم زد و از روز اول فریاد زد «نه شرقی ، نه غربی ، جمهوری اسلامی» و پای این فریاد ایستاد. البته از نظر نظام شیطانی سلطه این گناه ، گناه نابخشودنی بود و تمام تلاش خود را برای پشیمان کردن مردم از نظام جمهوری اسلامی بکار گرفتند اما همه اقدامات آنها به بن بست رسید.

محبی پور بیان کرد: دشمنان امروز در یک بسته آماده دست به جنگ ترکیبی می‌زنند. آنها عنوان می‌کنند همه گزینه ها روی میز است و از همه ابزارهای اقتصادی و تحریم و ابزارهای تهاجم فرهنگی استفاده می‌کنند تا به نظام ضربه بزنند ولی به اذن خداوند متعال و با پشتیبانی امام زمان (عج) جمهوری اسلامی سرفراز است. اگر ملت ایران سرفراز نبود دشمنان دشمنی نمی‌کردند. دشمنی دشمنان نشان دهنده صحیح بودن راه ملت ایران است.

وی ادامه داد: دشمنان در وقایع سال گذشته شبهاتی برای مردم ایجاد کردند که گفتند جمهوری اسلامی باید دوباره به رفراندوم گذاشته شود. این در حالیست که در تاریخ سیاسی جهان هیچ کشور و نظامی را سراغ نداریم که در هنگام استقرار خود را به رفراندوم بگذارد. رفراندوم زمانی است که رژیمی با کودتا ، انقلاب و از بین رفتن رهبر سرنگون شود لذا این ادعا ، ادعایی واهی است.

معاون استاندار فارس گفت: حرف ما به نظام سلطه این است که اگر قصد ایجاد نظام سیاسی مردم سالار دارد در کشور اشغال شده فلسطین رفراندوم برگزار کنند تا مطالبات مردم را متوجه شوند. در بسیاری از کشورهای غربی جنایاتی بر علیه مردمانشان رقم می‌زنند اما ادعای برگزاری رفراندوم برای ایران دارند؛ این ادعایی واهی و پوچ و عملیاتی روانی است.

محبی پور افزود: مردم ایران در صحنه‌های مختلف انقلاب و راهپیمایی‌های مختلف وارد صحنه شدند و همواره حضوری گسترده داشته‌اند. راهپیمایی ۲۲ بهمن سال گذشته یک برگ پر افتخار بر سینه مردم فارس بود.

وی ادامه داد: ما در ۲ هفته آینده در روز قدس مجدد آرمان‌های اسلامی و انقلاب را در کف خیابان‌ها به رفراندوم خواهیم گذاشت تا جهانیان ببینند مردم ایران به رغم همه مشکلات و کارشکنی‌ها راه خود را تشخیص داده و از این راه برنمی گردد؛ راهی که جمهوری اسلامی انتخاب کرده است حل مشکلات همگام با حضور مردم است که در عمر ۲ ساله دولت سیزدهم بسیاری از این مشکلات برطرف شد.

وی با بیان اینکه جشن ۱۲ فروردین جشن ملی است باید آن را یادآور شویم تا تاریخ تحریف نشود و دشمن سیاست‌های خود را به مرحله اجرا نگذارد، گفت: امروز مشکلات در صادرات و واردات به حداقل رسیده و بدهی کشور ماه به ماه پرداخت شده است؛ در همین استان فارس کارخانه‌های بسیاری احیا شدند و این اتفاقات زیر پرچم جمهوری اسلامی رقم خورده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۷۱۷۲
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما