۰
plusresetminus
شهرداری شیراز :

شهرداری شیراز ذخیره‌ای از داشته‌ها و تجارب است

تاریخ انتشارشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۸
شهردار کلان‌شهر شيراز در آیین تکریم و معارفه مدیرکل حراست شهرداری گفت: تلاش کردیم فردی را خارج از بدنه شهرداری وارد نکنیم؛ چراکه شهرداری ذخیره‌ای از داشته‌ها و تجارب است.
شهرداری شیراز ذخیره‌ای از داشته‌ها و تجارب است
به گزارش حافظ خبر،  محمدحسن اسدی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل حراست شهرداری شیراز با اشاره به راهبردهای سیستم مدیریتی شهرداری و برنامه‌ریزی‌های شکل گرفته در این حوزه گفت: تلاش کردیم فردی را خارج از بدنه شهرداری وارد نکنیم؛ چراکه شهرداری ذخیره‌ای از داشته‌ها و تجارب است، بنابراین سعی می کنیم از کارکنان خود شهرداری استفاده کنیم.

او  یادآور شد: شورای هماهنگی نظارتی در شهرداری را تشکیل دادیم، جلساتی تشکیل شده و مذاکراتی داشتیم و این تغییرات در راستای نتیجه این جلسات در حال انجام است.

 اسدی با بیان اینکه سرپرست جدید اداره کل حراست با توجه به شناخت و سابقه فعالیت و تجربه او در شهرداری انتخاب شد، افزود: او در خدمت کارکنان حراست است و من توقع همکاری دو جنبه دارم، او شناخت کاملی نسبت به کار در شهرداری دارد، در دهه گذشته عمدتا مدیران حراست‌های شهرداری از بیرون وارد شدند و این بار از بدنه شهرداری فردی را در این سمت قرار می‌دهیم.

این مقام ارشد مدیریت شهری کلان‌شهر شیراز تأکید کرد: حراست جایگاه مهمی است و باید چشم و گوش برای مدیر باشد. 

او با بیان اینکه به حراست اعتقاد دارم و نظرات آنها را در تصمیم‌گیری‌ها درنظر می‌گیرم، تأکيد کرد: چهار بخش حراست مهم است، باید بر روی مدیران و کارکنان نظارت داشت و از بروز اشتباهات پیشگیری کرد، باید همه به عنوان یک مدیریت واحده عمل کنیم و تلاش کنیم تا مشکلات حل شود.

شهردار کلان‌شهر شیراز با تاکید بر اینکه در حال حاضر شاهد یک آرامش نسبی در شهرداری هستیم، گفت: این آرامش در شهرداری را مدیون تلاش ۱۳ هزار نیروی شهرداری هستیم.

شهردار شیراز تصریح کرد: جهش عمرانی نشانه درآمدزایی شهرداری است، پروژه‌های کلان عمرانی  مانند مترو و بزرگراه شهید سلیمانی در حال پیشرفت هستند.

این مقام ارشد مدیریت شهری کلان‌شهر شیراز تصریح کرد: امروز هیچ چیزی مهم‌تر از جهاد امیدآفرینی و جهاد خدمات‌رسانی نیست و این وظیفه اصلی شهرداری است.

اسدی با اشاره به برخی از فعالیت‌های مدیرکل پیشین حراست و تقدیر از تلاش‌های او، ادامه داد: مدیر انتخابی نیز ارزشی، ولایتمدار و دلسوز است و امیدواریم که بتواند در این حوزه تاثیرگذار باشد، باید دغدغه‌های مدیران شهرداری را شناخت.

مدیرکل پیشین حراست شهرداری شیراز نیز با بیان اینکه سرباز کوچک نظام بوده و به سربازی خود افتخار می‌کنم، اظهار کرد: انسان تمام کارهایش باید برای خدا باشد.

هومان یداللهی گفت: سعی کردم به عنوان یک سرباز کوچک در خدمت شهرداری شیراز باشم،  شهرداری یک ظرفیت بزرگ است و در طول این مدت سعی کردم برادرانه و دلسوزانه کار کنم.

سرپرست حراست شهرداری شیراز نیز با تشکر از مدیریت پیشین در این سمت و آرزوی توفیق برای او گفت: از اعتماد شهردار شیراز تشکر و امیدوارم در این پست خطیر و مهم و سنگین بتوانم تأثیرگذار باشم.

امیر عوض‌پور این انتصاب را سرآغار یک رویکرد در شهرداری خواند و افزود: اینکه فردی از بدنه شهرداری در این سمت باشد در مخیله‌ خیلی‌ها نمی‌گنجید و این یک رویکرد در شهرداری است و نگاه جدید شهردار است.

او متذکر شد: حراست مهم‌ترین قسمت هر مجموعه است که هدف اصلی آن ساده‌سازی و شفاف‌سازی است، باید مردم رضایتمندی داشته باشد، شهرداری بودجه سنگین بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان دارد که اگر آرامش نداشته باشد به دست آوردن این بودجه سخت است و امیدواریم بتوانیم در کنار کنترل‌های لازم این آرامش را ایجاد کنیم.

سرپرست اداره کل حراست شهرداری شیراز تصریح کرد: حراست باید اثرگذار باشد و به بالاترین مقام دستگاه مشاوره دهد، پاسخگو باشد و با مدیران و مردم ارتباط سازنده داشته باشد، هدف من پیشگیری، صیانت از کارکنان‌ و نظارت است، اگر نظارت کافی وجود داشته باشد مجموعه کار خود را به نحو احسن انجام می دهد.

عوض‌پور با اشاره به برنامه‌های خود در این سمت، گفت: پویایی حراست برنامه اصلی من است؛ چرا که نتیجه پویایی، آرامش در بدنه شهرداری است. 

در پایان این مراسم از زحمات هومان یداللهی مدیرکل پیشین تجلیل و امیر عوض‌پور به عنوان سرپرست اداره کل حراست شهرداری شیراز معرفی شد.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۷۳۸۸
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما