۰
plusresetminus
سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز :

افتتاح ایستگاه بزرگ مقیاس آتش نشانی در گویم

تاریخ انتشاريکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۹
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی در افتتاح ایستگاه بزرگ مقیاس گویم در شمال غرب شیراز گفت: با احداث و بهره برداری از ایستگاه گویم در محدوده شعاع استاندارد تعریف شده مدت زمان رسیدن به حادثه کاهش و به 3 الی 5 دقیقه می رسد.
افتتاح ایستگاه بزرگ مقیاس آتش نشانی در گویم
به گزارش حافظ خبر، هادی عیدی پور رئیس سازمان در افتتاح ایستگاه بزرگ مقیاس گویم با همکاری معاونت فنی و عمرانی شهرداری گفت: با توجه به احداث آزاده راه شیراز-اصفهان و نیازمندی شمال غرب شیراز به ایستگاه آتش نشانی، این ایستگاه می تواند نقش تاثیر گذاری در ارایه خدمات رسانی در حوادث داشته باشند.

عیدی پور ضمن اشاره به برنامه ریزی برای افزایش ایستگاه های آتش نشانی شیراز تاکید کرد: با حمایت و پشتیبانی شهردار و شورای ششم کلانشهر شیراز علاوه بر به روز رسانی تجهیزات و ماشین آلات آتش نشانی، با بهره برداری از ساختمان های جدید به سمت توسعه ایمنی شهری پیش می رویم.

او با اشاره به مشخصات ایستگاه بزرگ مقیاس شهرک گویم تصریح کرد: هزینه اجرای این پروژه 150 میلیارد ریال بوده و عرصه 
این ایستگاه 4000 متر مربع و اعیان 
1928متر مربع، همچنین  فضای اداری این ایستگاه اثر گذار در شمال غرب شیراز 1593متر مربع و 335متر مربع از مساحت آن سوله خودرویی است.


برخورداری از خودروهای امداد و نجات، اطفای حریق و خودروهای پشتیبانی و استفاده از تجهیزات امداد و نجات جاده ای با توجه به بار ترافیکی ورودی شمال غرب شیراز از دیگر ویژگی های این ایستگاه عملیاتی است که عیدی پور به آن پرداخت و اضافه کرد: محدوده پوشش دهی ایستگاه گویم متمرکز بر خدمات در محدوده های گویم، دوکوهک، روستای قلات، بزرگراه جدید الاحداث شیراز- اصفهان، جاده بیضا، جاده شیراز سپیدان است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز  در پایان گفت: پیش از این  ایستگاه 8 واقع در شهرک گلستان محدوده ذکر شده را در خدمات ایمنی و آتش نشانی پوشش می داد که با افتتاح این ایستگاه با کاربری اطفایی، امدادی و پشتیبانی شاهد کاهش زمان رسیدن به حوادث در شمال غرب شیراز خواهیم بود.

 
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۷۴۰۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما