۰
plusresetminus
شهرداری شیراز :

خدماتی رسانی بیش از ۱۳ هزار نفر از نیروهای شهرداری به زائرین

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۲ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۰
رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار شیراز که به منظور بازدید از موکب حضرت احمدبن موسی-شاهچراغ(ع) در مرز شلمچه حضور داشتند، با رسانه ملی در این خطه از کشورمان گفتگو کردند‌.
خدماتی رسانی بیش از ۱۳ هزار نفر از نیروهای شهرداری به زائرین
به گزارش حافظ خبر،  رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار شیراز که به منظور بازدید از موکب حضرت احمدبن موسی-شاهچراغ(ع) در مرز شلمچه حضور داشتند، با رسانه ملی در این خطه از کشورمان گفتگو کردند‌.

ارتقای امکانات موکب حضرت احمدبن موسی-شاهچراغ(ع) نسبت به سال‌های گذشته

رئيس شورای اسلامی شهر شیراز با تسلیت اربعین حسینی(ع) اظهار کرد: بخشی از خدمات‌رسانی به زائرین در قالب نیروی انسانی بوده و بخش دیگر خدمات، مکان و تجهیزات است که باید این خدمات بهتر شود.

سید ابراهیم حسینی با بیان اینکه مکان موقت باید دائم شود و خدمات تجهیزات نیز از نظر کمی و کیفی ارتقا پیدا کند، تصریح کرد: این خدمات با مصوبه شورای اسلامی شهر بهتر می‌شود.

او بیان کرد: جمعیت ۷۰۰ نفری نیروی انسانی و صدها دستگاه از خدماتی است که شهرداری شیراز انجام می‌دهد و بقیه استان‌ها هم خدمات ارائه می‌دهند، اما خدمات شهرداری شیراز بسیار محسوس بوده و امکانات و خدمات نسبت به سال‌های گذشته رشد داشته است.

خدمات‌رسانی بیش از ۱۳ هزار نفر روز نیروهای شهرداری شیراز به زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه

شهردار شیراز نیز با تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی به مردم شریف ایران اسلامی اظهار کرد: شهرداری این کلان‌شهر طبق روال قبل اقدام به راه‌اندازی موکب حضرت احمدبن موسی-شاهچراغ(ع) در مرز شلمچه کرده است‌.

محمدحسن اسدی بیان کرد: تا به امروز، ۱۹ روز از استقرار حدود ۷۰۰ نفر از کارکنان خدوم شهرداری شیراز اعم از پاکبانان، رانندگان اتوبوس شهری، آتش‌نشان‌ها و سایر عوامل عمرانی، اجرایی و مدیریتی در این نقطه مرزی می‌گذرد و بیش از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و ماشین‌آلات آتش‌نشانی و خدمات شهری و عمرانی، خدمات خود را به‌صورت شبانه‌روزی به زائرین حضرت اباعبدالله الحسین(ع) ارائه می‌دهند.

این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز تصریح کرد: ۱۳ هزار و ۳۰۰ نفر روز تاکنون نیروهای شهرداری شیراز به زائرین اربعین حسینی خدمات‌رسانی کرده‌اند.

او عمده خدمات شهرداری شیراز را جمع‌آوری پسماند و زباله‌های این نقطه مرزی اعلام و بیان کرد: پاکبانان اعزامی سازمان پسماند شهرداری شیراز به‌صورت روزانه حدود ۸۰ تُن زباله و پسماند را جمع‌آوری و به‌جای مربوطه حمل می‌کنند.

شهردار شیراز با اشاره به فعالیت‌های سازمان ‌حمل‌ونقل مسافر شهرداری شیراز در نقطه صفر مرزی در قالب قرارگاه مرکزی حمل‌ونقل زائرین در شلمچه-تنومه تصریح کرد: خدمات حمل‌ونقل این قرارگاه تاکنون به بیش از یک میلیون زائر انجام شده است‌.

اسدی از خدمات‌دهی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با استقرار ۴ خودرو عملیاتی اطفایی و امدادی خبر داد و گفت: این خودروها حفاظت ایمنی از زائرین در پارکینگ، پایانه مرزی و موکب حضرت احمدبن موسی-شاهچراغ(ع) را برعهده دارند.

او به رضایت فرماندار، شهردار و امام‌جمعه خرمشهر اشاره و بیان کرد: این مقامات محلی در جنوب غربی کشورمان، رضایت خود را از خدمات‌رسانی شهرداری شیراز اعلام‌کرده‌اند و درواقع در ارزیابی انجام‌شده، میزان همکاری استان فارس و شهرداری شیراز از نظر کمی و کیفی بی‌نظیر بوده است.

شهردار شیراز شور و‌ شوق زائرین اربعین حسینی در نقطه صفر مرزی را غیرقابل توصیف عنوان و اضافه کرد: شهرداری این کلان‌شهر با برپایی کانکس و چادرهای متعدد جهت اسکان مسافرین و زائرین به‌صورت شبانه امکاناتی نظیر وعده غذایی، نمازخانه، مکان استراحت و سرویس بهداشتی فراهم کرده است.

او بیان کرد: کارکنان خدوم شهرداری شیراز بااراده و دلگرمی خدمات خود را در این نقطه مرزی انجام می‌دهند.

اسدی عنوان کرد: شهرداری این کلان‌شهر بنا به تکلیف شورای اسلامی شهر و ردیف بودجه‌ای که امسال پیش‌بینی شده است، ساخت سوله‌هایی بزرگ را در زمین‌هایی که تحویل گرفته، به صورت دائمی آغاز می‌کند و چادرها و کانکس‌ها برچیده می‌شوند تا مکان خوبی در نقطه صفر مرزی برای هموطنان به ویژه زائرین اربعین و راهیان نور باشد.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۷۹۰۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما