۰
plusresetminus
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد:

افزایش توزیع شیر خشک در داروخانه های استان فارس

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۸
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به پیگیری های انجام شده در سطح سازمان غذا و دارو، گفت: هم اکنون انواع شیرخشک شامل شیرخشک ‌های رگولار و رژیمی در داروخانه های شبانه‌روزی استان در دسترس شهروندان قرار دارد.
به گزارش حافظ خبر، محمدجواد راعی با بیان اینکه در صورت عدم موجودی یکی از برندهای مورد تقاضا در زمینه شیر خشک، همشهریان می ‌توانند برند دیگری از شیرخشک را جایگزین کنند، افزود: در هفته گذشته با پیگیری های انجام شده، تعداد قابل توجهی از  انواع شیر خشک ‌های «ببلاک»، «آپتامیل» «نان» و «گیگوز» در استان توزیع شده است.

او درخصوص وضعیت فعلی شیرخشک در استان اظهار کرد: پس از برگزاری نشست ‌های اضطراری و الزام شرکت‌ های پخش دارویی در هفته گذشته، بیش از 135 هزار قوطی شیر خشک به تمام داروخانه ‌های شبانه‌ روزی و منتخب در استان ارسال شد.

معاون غذا و دارو دانشگاه ادامه داد: شیر خشک معمولی یا رگولار برای شیرخواران سالمی که از شیر مادر محروم هستند، مصرف می شود و در حال حاضر این نوع شیر خشک در داروخانه های منتخب در دسترس است و در این هفته نیز میزان قابل توجهی از این نوع فرآورده ها تامین و توزیع می شود و این اطمینان وجود دارد که خانواده ‌ها برای تامین این اقلام، هیچ نگرانی نداشته باشند.

او با بیان اینکه نوزادانی که دچار بعضی مشکلات نظیر آلرژی، رفلاکس و سایر اختلالات گوارشی هستند، به شیرخشک رژیمی نیاز دارند، افزود: شیرخشک ‌های رژیمی را تنها با ارائه نسخه پزشک از داروخانه ‌های منتخب و شبانه‌روزی دریافت کنند و در صورت هرگونه مشکل می توانند به شماره تلفن 32122280  و یا 32127881 تماس گرفته و از موجودی شیرخشک‌ های مورد نیاز خود در داروخانه‌ های استان مطلع شوند.
 
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۷۹۵۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما