۰
plusresetminus
دانشگاه علمی کاربردی:

آغاز ثبت نام و پذیرش دانشجو برای دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۴
دانشگاه جامع علمی کاربردی استان فارس رئیس دانشگاه علمی کاربردی واحد فارس از آغاز ثبت نام و پذیرش دانشجو برای دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در 17 مرکز آموزش علمی کاربردی استان و در 182  کد رشته محل خبر داد.
آغاز ثبت نام و پذیرش دانشجو برای دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته
به گزارش حافظ خبر،  شاهرخ جم رئیس واحد استانی فارس گفت: آغاز پذیرش دانشجو در دوره‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته برای نیم سال دوم تحصیلی 1403-1402 در چهار گروه صنعت، هنر کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی است.
دکتر جم گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی فارس در دوره‌های کاردانی حرفه‌ای، کاردانی فنی، ترمی نظام آموزش مهارتی در 79کد رشته محل  تحصیلی با هر نوع دیپلم در هر رشته  بدون کنکور دانشجو می‌پذیرد.
او با یادآوری اینکه ثبت نام داوطلبان دوره‌های کاردانی از 16 و دوره‌های کارشناسی ناپیوسته از 14 بهمن ماه سال جاری شروع شده است، گفت: ثبت‌نام از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به نشانی الکترونیکی www.sanjesh.org انجام می‌شود و داوطلبان می‌توانند حداکثر 20کد رشته محل را از دفترچه ثبت نام انتخاب کنند.
 وی با اشاره به اینکه رشته‌های درنظر گرفته شده برای این دوره ها با توجه به تغییرات کیفی و استانداردسازی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی، متناسب با نیاز روز جامعه تعریف شده است، گفت: گزینش دانشجو در هر یک از کد رشته محل‌های تحصیلی مقطع کاردانی بر اساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع مدرک، نوع دیپلم و سهمیه‌های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، بومی بودن براساس ضوابط دانشگاه جامع علمی کاربردی و مصوبات مربوط انجام می‌شود.
دکتر جم در ادامه گفت: در پذیرش بهمن ماه سال جاری دانشگاه جامع علمی‌کاربردی فارس با رویکرد تعهد اشتغال دانشجویان توسط واحدهای متقاضی اجرای دوره در حین یا پس از فراغت از تحصیل و باتوجه به سیاست‌های اشتغال استان، به منظور پاسخگویی به نیاز نیروی انسانی متخصص در بخش‌های مختلف استان، اقدام به ایجاد153نفر ظرفیت تعهد اشتغال مجموعا در8کدرشته محل در مقطع کاردانی و 7 کدرشته‌محل در مقطع کارشناسی ناپیوسته در دو مرکز آموزش علمی‌کاربردی استان نموده است.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان فارس از علاقه مندان دعوت کرد برای کسب اطلاعات بیشتر، به سایت این دانشگاه به نشانی fa.uast.ac.ir مراجعه کنند.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۸۴۷۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما