۰
plusresetminus
دکتر رحیم زارع نماینده مردم آباده،بوانات و خرمبید در مجلس:

وضعیت فارس در تولید و اشتغال مناسب نیست/ طرح فاضلاب آباده با اعتباری بالغ بر 6 میلیون یورو به بهره برداری می رسد

تاریخ انتشارجمعه ۱۲ تير ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۴۲
نماینده مردم آباده،بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیج بر اساس ضابطه و قانونمندی خود همواره در برهه های مختلف نظام به یاری کشور آمده و توان خود را برای رویارویی با تهدیدها حفظ کرده است.
دکتر رحیم زارع
دکتر رحیم زارع
به گزارش "حافظ نیوز" نماینده مردم آباده،بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی که صبح امروز میهمان بسیجیان و پرسنل ناحیه مقاومت سپاه آباده بود، بسیج را شجره طیبه انقلاب اسلامی و مظهر ایستادگی ملت دانست و گفت:  بسیج بر اساس ضابطه و قانونمندی خود همواره در برهه های مختلف نظام به یاری کشور آمده و توان خود را برای رویارویی با تهدیدها حفظ کرده است.

دکتر رحیم زارع اقتصاد و فرهنگ را دو نکته اساسی در ماموریت سپاه و بسیج خواند و گفت: اقتدار و سربلندی جمهوری اسلامی اسلامی ایران با سه عنصر فرهنگ،اقتصاد و علم دست یافتنی است و سپاه نیز باید در این زمینه ها پیش قدم باشد و امروز باید دولت از توان بسیج و سپاه و اتکا به مردم در اقتصاد مقاومتی استفاده کند.

وی  همچنین با اشاره با این که همه بدنبال یک توافق خوب هسته ای هستند، اظهار داشت: بسیج و سپاه نیز طرفدار جدی توافقی می باشند که در آن خطوط قرمز نظام و مصالح ملی مورد صیانت قرار گرفته باشد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، بهره گیری از امکانات منطقه و صندوق توسعه ملی با بهره مناسب را راهی برای کاهش نرخ بیکاری در شهرستان دانست و گفت: وضعیت استان فارس در توسعه اشتغال چندان مطلوب نیست که باید برای آن چاره اندیشید چراکه اولین مشکل امروز ما در جامعه بیکاری و نبود شغل پایدار است.

رحیم زارع در ادامه به پروژه فاضلاب شهرستان آباده اشاره کرد و گفت: این طرح برای شش شهرستان فارس مصوب اما تنها در آباده اجرایی شده است و در آینده ای نزدیک با اعتبار بیش از ۶میلیون یورو به بهره برداری خواهد رسید.

وی به مصاحبه پیشین خود در خصوص «رهاسازی زباله های بیمارستانی در بیابان های اطراف آباده» با فارس۴۸ ، نیز اشاره ای داشت و اظهار کرد: منظور من از آن مصاحبه شخص دکتر مهدوی نبود چراکه او یکی از بهترین روئسای شهرستان آباده است و خدمات ارزشمندی برای آباده بهمراه داشته ، اما همچنان از وی می خواهم با مسئولانی که به سلامت و بهداشت جامعه اهمیت نمی دهند، برخورد جدی داشته باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی، با بیان اینکه در چهارسال گذشته انتقادات بسیاری را شنیدم و همیشه پذیرای نقد سازنده بوده و هستم، گفت: عده ای از اعتماد چهارساله مردم نسبت به من مطلع اند و از این موضوع می ترسند که نکند در آینده دوباره منافع شخصی شان به خطر بیافتد به همین خاطر است که مداوم بر طبل تخریب می کوبند و سعی می کنند چهره نماینده مجلس در نزد مردم مخدوش شود اما نمی دانند که خدا حاضر و ناظر بر اعمال ماست.

زارع، یکبار دیگر با تاکید بر اصولگرا بودن خود ، گفت: «نماینده مجلس، نماینده تمام مردم ایران است» و فرقی ندارد که این مردم اهل حزب، جناج یا گروه های متفاوت باشند. من نیز علی رغم اینکه یک اصولگرا هستم با طیف های مختلف سیاسی گفتگو می کنم و با آنها تعامل دارم چراکه معتقدم نظام جمهوری اسلامی یک نظام معتدل است.

رییس فراکسیون۱۴۰۴ مجلس از افتتاح بیمارستان شماره دو امام خمینی(ره) آباده در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت:  مبلغ ۷ میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری در اردیبهشت ماه امسال به استان فارس به این بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی آباده تخصیص یافته است که امیدوارم با افتتاح این مرکز خدمات درمانی، بخشی از مشکلات بهداشت و درمانی این شهرستان که هم اکنون با آن رو به رو هستیم نیز حل شود.

دکتر رحیم زارع در پایان با اشاره به  ابلاغ سیاست های کلی برنامه ششم توسعه توسط رهبر معظم انقلاب ، گفت: نمایندگان مجلس می توانند نقش مهمی در فراهم کردن شرایط  برای لحاظ کردن سیاست های برنامه ششم توسعه داشته باشند بطور مثال در یکی از بندهای این سیاست ها بر جذب سرمایه ایرانیان خارج از کشور تاکید شده و با توجه به اینکه حدودا از تمامی نقاط کشور هموطنانی به خارج از کشور مهاجرت کرده اند بنابراین هر نماینده می توانند در انجام این مهم تاثیر گذار باشد.
کد مطلب : ۸۰۰۷
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما