۰
plusresetminus

تلاش اصحاب رسانه برای رفع شبهات در مصرف صدقات

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۴
مدیر کمیته امداد آباده بر لزوم تلاش اصحاب رسانه برای روشنگری در زمینه شبهات موجود در افکار عمومی تأکید کرد و گفت: یکی از شبهات موجود در مورد مصرف صدقات جمع‌آوری‌ شده است که باید به‌خوبی اطلاع‌رسانی شود.
به گزارش حافظ نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از آباده، امیر باوندپوری صبح امروز در جلسه دیدار خبرنگاران با امام‌جمعه این شهرستان که با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس مرکز نیکوکاری امام حسین (ع) و خبرنگاران، مدیران خبرگزاری‌ها و نشریات شهرستانی و پیشکسوتان عرصه خبر برگزار شد با تبریک روز خبرنگار از اصحاب رسانه در پوشش خبری فعالیت‌ها، مسائل و نیازهای کمیته امداد امام خمینی تقدیر کرد.

مدیر کمیته امداد آباده با بیان اینکه اطلاع بهتر مردم از نیازهای محرومان می‌تواند زمینه همکاری و خدمت بیشتر و بهتر آنان را فراهم کند بر همکاری بیشتر اصحاب رسانه در بیان مشکلات نیازمندان تأکید کرد.

وی عنوان داشت: شبهاتی در موارد مختلف در جامعه وجود دارد که روشنگری آن به عهده اصحاب رسانه است تا بدون هیچ غرضی با تأمل و تدبر در بیان واقعیت بکوشند.

مدیر کمیته امداد آباده در ادامه با تشریح اهداف کمیته امداد در راستای فقرزدایی به چکیده‌ای از عملکرد کمیته امداد این شهرستان اشاره کرد و بیان داشت: یکی از شبهات موجود در مورد مصرف صدقات جمع‌آوری‌ شده است که باید به‌خوبی اطلاع‌رسانی شود که این صدقات در هر شهرستان صرف رفع نیازهای مختلف محرومان همان منطقه می‌شود و کمیته امداد خود را موظف می‌داند که صدقات جمع‌آوری‌ شده را بر اساس نیات خیران هزینه کند.

باوندپوری به پرداخت 23 میلیارد ریال وام اشتغال به 180 طرح در قالب مشاغل خانگی و اشتغال در سال گذشته اشاره کرد و افزود: 21 میلیارد ریال وام اشتغال پرداخت‌ شده از منابع بانکی و 2 میلیارد ریال از منابع امدادی تأمین‌ شده بود که مشاوره شغلی، نظارت و هدایت اجرای طرح و... از دیگر خدمات کمیته امداد این شهرستان در زمینه اشتغال مددجویان است.

وی با اشاره به حمایت کمیته امداد این شهرستان از 365 دانش‌آموز و 184 طلبه و دانشجو بر خدمت ویژه کمیته امداد به نخبه‌های نیازمند تأکید کرد و عنوان داشت: مشاوره جمعی و فردبه‌فرد، برگزاری کانون‌های تابستانه، دوره‌های آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و... از دیگر خدمات کمیته امداد این شهرستان است.

مدیر کمیته امداد آباده در پایان سخنان خود با تقدیر از اصحاب رسانه و تأکید بر لزوم همکاری و تعامل بیشتر خاطرنشان کرد: کمیته امداد آباده و مرکز نیکوکاری امام حسین (ع) آمادگی لازم برای پاسخگویی به هرگونه سؤال مردمی و همکاری صد درصدی با رسانه‌ها را دارد.

در ادامه رئیس مرکز نیکوکاری امام حسین (ع) آباده با بیان اینکه عدالت، انصاف و صداقت باید اصول راهبردی خبرنگاران باشد اظهار داشت: نقد و نظارت، اطلاع‌رسانی صادقانه و تبادل آرا و افکار در جامعه از وظایف اصلی خبرنگاران است.

مجید خوانسار با تأکید بر دوری از حب و بغض‌ها در قضایا به قدرت اصحاب رسانه در عزت و یا ذلت شهر و افراد اشاره تصریح کرد: با محبت، صداقت و رفاقت می‌توان صادقانه واقعیت‌ها را بیان کرد و مانع تشدد افکار عمومی شد.

وی با بیان اینکه مراکز نیکوکاری در راستای تقویت رویکرد اجتماعی مساجد و ایجاد رابطه بهتر بین فقرا و اغنیا در رفع فقرزدایی تشکیل‌ شده از وجود 900 مرکز نیکوکاری در سطح کشور خبر داد و تعامل بیشتر اصحاب رسانه در راستای افزایش سطح آگاهی مردم از عملکرد و اهداف این مراکز را خواستار شد.
کد مطلب : ۹۷۰۸
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما