۰
plusresetminus
یادداشت/

تحليلي بر اقدام ناشايست آقاي دروازه بان !

تاریخ انتشارسه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۹
بدون شك، رفتار افراد جامعه به ويژه بازيگران ، ورزشكاران و چهره هاي خاص در جامعه كه خواه يا ناخواه جوانان بسياري از رفتار آنها الگوبرداري مي كنند، در حفظ ارزش هاي جامعه بسيار تأثير گذار است.
تحليلي بر اقدام ناشايست آقاي دروازه بان !
یادداشت// مسلم احمدي؛ خبرنگار‏// حافظ خبر

برخورد ناشايست دروازه بان يكي از تيم هاي پر طرفدار پايتخت با مأمور نيروي انتظامي در شهر "جم" بازتاب وسيعي داشت و با واكنش كميته اخلاق فدراسيون فوتبال روبرو شد؛ اما آيا اين برخورد كافي بود؟
بدون شك، ايجاد نظم و امنيت در جامعه نيازمند وجود پليس مقتدر و با صلابت در يك جامعه است كه اين خصلت ها در پليس جمهوري اسلامي ايران به وضوح ديده مي شود با اين وجود برخي مواقع انجام اقداماتي از سوي بعضي از افراد مي تواند به اقتدار پليس آسيب وارد كند.
جايگاه مهم امنيت در همه ابعاد زندگي بشر براي همگان روشن است و بي ترديد مسئله امنيت براي مردم در رأس اهداف نظام اسلامي است؛ با اين حال چه چيزي باعث مي شود كه فردي به خود اجازه دهد اقتدار يك پليس را در منظر عموم زير سؤال ببرد؟
نيروي انتظامي با اقدامات خود همواره نشان داده است كه از جنس مردم است و همه اهداف خود را در راستاي بالا بردن رضايتمندي آنان قرار داده است اما بايد بررسي شود كه چرا فردي آن هم در جايگاه يك دروازه بان كه الگويي براي بسياري از اقشار جامعه به شمار مي رود، اقدام به انجام يك حركت ناشايست در قبال مأمور نيروي انتظامي مي كند؟
سؤال مهم ديگر اينجاست؛ آيا برگزاري مراسم هاي مختلف در كشور از جمله برگزاري يك مسابقه فوتبال بدون پيش بيني تمهيدات لازم امنيتي و حضور مأموران نيروي انتظامي امكان پذير است؟ آيا آقاي دروازه بان بدون وجود امنيت مي تواند با جام قهرماني عكس يادگاري بگيرد و براي خود افتخاري ثبت كند؟
بدون شك، رفتار افراد جامعه به ويژه بازيگران ، ورزشكاران و چهره هاي خاص در جامعه كه خواه يا ناخواه جوانان بسياري از رفتار آنها الگوبرداري مي كنند، در حفظ ارزش هاي جامعه بسيار تأثير گذار است.
حال سؤال اساسي اينجاست كه آيا برخورد قانوني با اين دروازه بان كافي بود؟ چند جلسه محروميت تعليقي و 50 ميليون تومان جريمه ؟!
اين درست كه اين دروازه بان از اقدام خود اظهار پشيماني كرده و عذرخواهي كرده است؟ اما آيا با اين عذرخواهي همه چيز درست مي شود؟ آيا ديگر شاهد تكرار اينگونه اتفاقات در خصوص خدشه وارد كردن به اقتدار پليس نخواهيم بود؟
همواره پليس با اقدامات خوب و مؤثر در راستاي افزايش اقتدار و صلابت مأموران خود تلاش مي كند كه تقدير مردم و مسئولان را در پي داشته است، تقديم شهداي گرانقدر و جانبازان عزيز نمونه هايي از اين تلاش ها و مجاهدت ها است؛ اما آيا با اين اقدام و انتشار كليپ آن در فضاي مجازي همه اين تلاش ها به هدر نخواهد رفت؟
بدون شك، اقدام اين دروازه بان اگر در هر جاي ديگري از جهان اتفاق مي افتاد، برخوردهاي شديدتري صورت مي گرفت؛ حال آنكه بسياري از فوتباليست هاي معروف جهان همواره در برابر قانون مطيع هستند و به آن احترام مي گذارند.
معروف بودن، شهرت و مشهور بودن نبايد باعث شود كه افراد گذشته خود را فراموش كنند و بخواهند در برابر مأمور قانون اقدامات ناشايستي انجام دهند.
ذكر اين نكته ضروري است كه وقتي يك فرد كه الگوي بسياري از افراد جامعه است، اينگونه رفتار مي كند ديگر از افراد عادي چه انتظاري مي رود؟
نتيجه گيري:
در هر صورت اين اتفاق نيز به تاريخ پيوست؛ اما اميدواريم مسئولان امر شرايطي را محقق سازند كه هيچ كس در هيچ لباس و مقامي اجازه تمرد به مأموران زحمت كش نيروي انتظامي و خدشه دار كردن اقتدار پليس را در جامعه به خود ندهد.
بدون شك پليسي كه مي خواهد در جامعه با اقتدار عمل كند و در برخورد با ناهنجاري هاي جامعه از خود اقتدار و صلابت نشان دهد، نيازمند حمايت هاي بيشتري از سوي مسئولان امر است تا بتواند به بهترين شكل ممكن مأموريت هاي خود را در راستاي تأمين نظم و امنيت جامعه انجام دهد.
کد مطلب : ۲۰۴۶۳
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما